اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین که هر راننده‌ای لازم است بداند
آخرین بروزرسانی در تاریخ 10 شهریور 1401

همانطور که می‌دانید، جلوبندی ماشین یکی از چند سامانه مهم در تمامی اتومبیل‌ها محسوب می‌شود. این سیستم به عنوان خط مقدم خودرو در برخورد با ناهمواری‌ها عمل می‌کند و علاوه‌بر آن فشار ناشی از محور فرمان‌پذیر خودرو را نیز تحمل می‌کند. جلوبندی ماشین از اجزای بسیاری تشکیل شده است و به دلیل فشار بسیاری که به آن وارد می‌شود، در بازه‌های زمانی مختلف نیاز به تعمیر و نگهداری خواهد داشت.

سیستم تعلیق و فرمان اجزای جدایی‌ناپذیر یک خودرو هستند؛ به همین دلیل مشکلات آن‌ها را بایستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کرد. در صورتی که نسبت به تعمیر و نگهداری سیستم تعلیق اتومبیل خود بی‌توجه باشید، امکان ایجاد خرابی‌های عظیم در جلوبندی خودرو وجود دارد. در این مطلب از مجله سایت اجاره خودرو ناواران، شما را با اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین آشنا خواهیم کرد تا از حجم مشکلات شما در زمینه نگهداری خودرو کاسته شود.

 

در ادامه می‌خوانید...

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

جلوبندی خودرو چگونه کار می‌کند؟

شاید مهم‌ترین سوالی که برای رانندگان تازه‌کار در مواجهه با جلوبندی خودرو پیش می‌آید، این است که این سیستم چگونه کار می‌کند؟ سیستم تعلیق خودرو از مجموعه اتصالات و بازوهای مختلفی تشکیل شده است که هر چهارچرخ خودرو را با یکدیگر هماهنگ نگه می‌دارند. وظیفه سیستم تعلیق این است که چهار چرخ خودرو را در تماس با سطح جاده نگه دارد و سواری نرمی را نصیب سرنشینان کند.

علاوه‌بر آن هدایت خودرو نیز از طریق جعبه فرمان صورت می‌گیرد که بخشی از سیستم جلوبندی ماشین است. فرمان دنده شانه‌ای، کشویی یا راک‌ اند‌ پینیون مرسوم‌ترین نوع سیستم فرمان در خودروها است که از طریق یک پیستون فرمان را به طرفین حرکت می‌دهد.

 

نشانه‌های خرابی جلوبندی خودرو

سیستم جلوبندی ماشین از قطعات مصرفی تشکیل شده است که از جنس آلیاژهای فلزی و پلاستیک ساخته شده‌اند. عمر این قطعات محدود است و علاوه‌بر آن به دلیل مشکلات مختلف، ممکن است تا زمان تعویض آن‌ها زودتر از موعد فرا برسد. با این حال نشانه‌ها خرابی جلوبندی خودرو چه هستند؟ در ادامه برخی از این دلایل را برخواهیم شمرد.

مهم‌ترین نشانه خرابی جلوبندی خودرو، خشک شدن سواری خودرو و کوبش بیش از حد آن در ناهمواری‌های مسیر است. همچنین اگر فرمان شما به یک سمت کشیده می‌شود و در هدایت خودرو دچار اختلال هستید، مشکلاتی در سیستم فرمان و بخش‌هایی از جلوبندی پدید آمده است. در نهایت لاستیک‌سابی نیز دیگر نشانه خرابی جلوبندی ماشین است. اگر لاستیک‌های خودرو به طور ناهمگون ساییده می‌شوند، جلوبندی اتومبیل شما از تنظیم خارج شده است.

 

دلایل خرابی جلوبندی ماشین

همان‌طور که در مقدمه مطلب اشاره کردیم، جلوبندی خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است. ایجاد اشکال در هرکدام از قطعات می‌تواند به ایجاد اشکال در دیگر قطعات منجر شود. به همین منظور لازم است تا دلایل و نشانه خرابی هرکدام از قسمت‌های جلوبندی را بررسی کنیم.

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

خرابی بلبرینگ

در سیستم جلوبندی ماشین، بلبرینگ وظیفه چرخش چرخ‌ها با کمترین میزان اصطکاک را بر عهده دارد. این قطعه از تعدادی ساچمه تشکیل شده است که درون یک محفظه مدور گرد قرار گرفته‌اند. این ساچمه‌ها در گریس شناور هستند تا به راحتی بتوانند به طرفین بچرخند.

مهم‌ترین نشانه خرابی بلبرینگ خودرو، شنیدن صدای تق‌تق هنگام چرخاندن فرمان به طرفین است. در صورتی که بلبرینگ نشتی پیدا کند و گریس آن بیرون بریزد، ساچمه‌ها به مرور خشک خواهند شد و صدای تق‌تق را هنگام چرخاندن فرمان تولید خواهند کرد. بلبرینگ خودرو معمولا قابل تعمیر نیست و بهتر است تا آن را تعویض کنید.

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

خرابی سیبک ماشین

سیبک فرمان نیز همانند غربیلک وظیفه سنگین را بر عهده دارد. این قطعه در جلوبندی ماشین به طور همزمان دو وظیفه دارد. وظیفه نخست اتصال چرخ‌ها به جلوبندی است و وظیفه دیگر آن نیز چرخاندن چرخ‌ها است. سیبک‌ها از ترکیب آلیاژ فلزی و روکش پلاستیکی ساخته شده‌اند و در حقیقت حرکت دورانی را انجام می‌دهند.

سیبک ماشین در اثر تصادفات یا ضربه‌های شدید دچار مشکل می‌شود. علاوه‌بر آن این قطعه در معرض پاشش آب، برف و گل‌ولای قرار دارد و بنابراین به راحتی دچار خوردگی می‌شود. در هر صورت می‌توان گفت که سیبک ماشین یک قطعه مصرفی است که عمر محدودی دارد. بارز‌ترین نشانه خرابی سیبک ماشین، کشیده شدن فرمان به یک سمت، لرزش فرمان هنگام چرخش و به صدا افتادن جلوبندی هستند.

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

خرابی کمک فنر ماشین

کمک فنر ماشین که با نام علمی جذب کننده شوک شناخته می‌شود، قطعه‌ای مهم در جلوبندی ماشین است که راندن خودرو بدون آن امکان‌پذیر نیست. همان‌گونه که از نام این قطعه مشخص است، کمک فنر وظیفه دارد تا ارتعاشات ایجاد شده در فنر خودرو را جذب و دفع کند.

بررسی ظاهری کمک فنرها برای شناسایی ایراد به راحتی امکان‌پذیر است. در صورتی که صدای کوبش را از سمت خاص دریافت می‌کنید یا ارتفاع قسمتی از خودرو به طور ناگهانی کاهش پیدا کرده است، ایرادی در کمک فنر آن ناحیه وجود دارد.

در انواع جلوبندی ماشین، کمک فنرها مدل‌های مختلفی دارند که شامل گازی، هیدرولیکی و تلسکوپی می‌شوند. کمک فنر هیدرولیکی از فشار روغن و پیستون برای باز و بسته شدن استفاده می‌کند. مشکل بارز در این نوع کمک فنر، نشتی روغن به بیرون است. کمک فنرهای گازی نسخه بهتری هستند و از ترکیب گاز نیتروژن به همراه روغن برای ارتعاش بهره می‌برند. استهلاک کمک فنرهای گازی بسیار اندک است و تنها ضربه‌های شدید یا فرسودگی قطعات ممکن است به آن‌ها آسیب وارد کند. کمک فنرهای تلسکوپی نیز نوع ارتقا یافته‌ای از کمک فنر هیدرولیکی است که عملکرد نرم‌تری نسبت به انواع هیدرولیکی استاندارد دارد.

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

خرابی دسته موتور

شاید تصور کنید که جلوبندی تنها قسمت زیرین سپر جلو را شامل می‌شود اما برخی قطعات این سیستم همچون دسته موتور در قسمت‌های فوقانی قرار دارند. خرابی دسته موتور نیز یکی از نشانه‌های وجود اشکال در جلوبندی ماشین است که به دلایل مختلف رخ می‌دهد.

دسته موتور قطعه‌ای است که موتور را به بدنه خودرو پیچ می‌کند. این قطعه از مغزی فلزی به همراه روکش پلاستیکی ساخته می‌شود. فرسایش مهم‌ترین دلیل خرابی دسته موتور است که بر اثر آن شاهد لرزش بیش از حد خودرو به خصوص هنگام شتاب‌گیری اولیه خواهید بود. دسته موتور قابل تعمیر نیست و بایستی از یک مکانیک خبره بخواهید تا آن را برای شما تعویض کند.

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

خرابی غربیلک ماشین

غربیلک ماشین که به آن تلسکوپی فرمان هم گفته می‌شود، قطعه‌ای است که فرمان‌پذیری خودرو هنگام حرکت را امکان‌پذیر می‌کند. غربیلک فرمان اتصال بین جعبه فرمان و چرخ‌ها را برقرار می‌کند. این اتصال نیز توسط قطعه‌ای به نام میل فرمان صورت می‌گیرد.

خرابی غربیلک ماشین دو نشانه بارز دارد که شامل شنیدن صدای تق‌تق هنگام چرخش فرمان و لرزش فرمان هستند. برای عیب یابی سیستم جلوبندی ماشین، بهتر است با شنیدن یکی از این دو صدا، اتومبیل خود را در کمترین زمان ممکن به تعمیرکار ماهر نشان دهید.

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

عدم بالانس چرخ‌ها

مشکلات بسیاری که در جاده‌ها و خیابان‌های ایران وجود دارد که موجب خرابی جلوبندی ماشین می‌شوند، اما در این بین سهم عدم بالانس چرخ‌ها معمولا نادیده گرفته می‌شود. اگر چرخ‌ها بالانس نباشند، فشار مضاعفی به قطعات جلوبندی خودرو وارد می‌شود و فرسایش آن‌ها افزایش می‌یابد.

بالانس نبودن چرخ‌ها بیشترین فشار را بر چرخ‌ها و مجموعه سیستم فرمان خودرو وارد می‌کند. در نتیجه این فشار قطعات مربوط به سیستم فرمان به مرور دچار مشکل می‌شوند. همچنین میزان مصرف سوخت خودرو نیز با بالانس نبودن چرخ‌ها افزایش می‌یابد، چرا که توزیع وزن خودرو به درستی انجام نمی‌گیرد و پیشرانه ناچار است تا با مشکل عدم تعادل خودرو دست‌وپنجه نرم کند.

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

نکات تکمیلی تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

مهم‌ترین کار برای اینکه از سلامت جلوبندی ماشین خود اطمینان یابید، مراجعه منظم به تعمیرکار و بررسی سلامت قسمت‌های مختلف خودرو است. البته بدیهی است که تمامی افراد فرصت بازبینی مجدد قسمت‌های داخلی اتومبیل خود را ندارند، به همین دلیل لازم است تا با مشاهده نخستین نشانه، نسبت به شناسایی ایراد و برطرف کردن آن اقدام کنید.

همان‌طور که از نام سیستم جلوبندی ماشین بر می‌آید، این قطعه در ناحیه جلویی خودرو قرار دارد. به همین دلیل فاصله جلوبندی با صندلی راننده چندان زیاد نیست و کوچک‌ترین علائم خرابی جلوبندی به اطلاع راننده خواهد رسید. به همین دلیل اگر از اتومبیل خود برای رفت‌وآمد روزمره استفاده می‌کنید، لازم است تا هنگام رانندگی گوش به زنگ باشید. کوچک‌ترین صدا و لرزش ممکن است نشان‌دهنده یک خرابی در حال وقوع باشد که بایستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و رفع آن اقدام کنید.

نکته دیگر مربوط به تعمیرات جلوبندی خودرو می‌شود. برای تعمیر این سامانه از قطعات مرغوب بهره ببرید. استفاده از قطعات دست دوم (استوک) یا نامرغوب و ارزان‌قیمت موجب کاهش هزینه‌های شما نخواهد شد، بلکه خطرات آتی و مشکلات احتمالی بیشتری را برای شما به وجود خواهد آورد.

 

اصول اولیه تعمیر و عیب یابی جلوبندی ماشین

جمع‌بندی

در این مقاله از سایت اجاره خودرو ناواران به بررسی مشکلات سیستم جلوبندی ماشین و راه‌های شناسایی آن‌ها پرداختیم. بدیهی است که شناسایی تمام مشکلات با یک صدا یا لرزش امکان‌پذیر نیست و امکان دارد تا برخی مشکلات به طور ناگهانی مشاهده شوند. بهترین راه برای آن‌ که از این دردسرها رهایی یابید، بازدید منظم قسمت‌های مختلف خودرو یا همان پایبندی به انجام به موقع سرویس‌های دوره‌ای خودرو است.

در پایان بهتر است بدانید که یکی از دغدغه‌های کاربران هنگام اجاره خودرو، نگرانی آن‌ها بابت مشکلات فنی خودروهایی است که کرایه می‌کنند. خوشبختانه ناواران این نگرانی را برای شما برطرف کرده است؛ چرا که خودروهای ارائه شده توسط این شرکت به خوبی بازدید و سرویس می‌شوند. علاوه‌بر آن خودروهای موجود در شرکت ناواران نیز همگی نو یا بسیار کم‌کارکرد هستند و این موسسه در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت نسبت به تعویض خودروهایش اقدام می‌کند. پس اگر به اجاره خودرو در تهران، اجاره خودرو در مشهد و دیگر شهرها نیاز دارید، می‌توانید اینجا کلیک کنید یا از طریق شماره تلفن‌های 44666294-021 و 44668961-021 با تیم پشتیبانی ناواران تماس بگیرید.