راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران
آخرین بروزرسانی در تاریخ 08 آبان 1401

روزهای سرد سال از راه می‌رسند و در این بین سفر به سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌های جنوبی کشورمان اوج می‌گیرد. سفر به چابهار با خودرو شخصی، می‌تواند یکی از تفریحات دوست داشتنی خانواده‌های ایرانی در نیمه دوم سال باشد. پیش از سفر به جنوب با ماشین این شهر بندری در حاشیه دریای عمان قرار گرفته است و همانند دیگر بندرها جنوب کشور، آب و هوای مطبوعی در فصل زمستان دارد.

البته سفر به چابهار تنها به دلایل گردشگری محدود نمی‌شود، چرا که این شهر یک مرکز تجاری مهم در جنوب کشور محسوب می‌شود. چابهار مرکز ارتباط ایران با کشورهای حاشیه دریای عمان، پاکستان و هند است و شرکت‌های تجاری بسیاری در این منطقه فعالیت دارند. تمامی این موارد سبب می‌شوند تا خواسته‌های گوناگونی پیرامون سفر زمینی از تهران به چابهار شکل بگیرد. پس اگر قصد سفر به چابهار با هدف گردشگری یا تجاری را دارید، در ادامه این مقاله از مجله سایت اجاره خودرو ناواران با ما همراه باشید.

 

راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران

مسافت سفر از تهران به چابهار

اگر نقشه ایران را از نزدیک نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چابهار در پایین‌ترین قسمت این نقشه قرار دارد؛ به عبارت دیگر چابهار یکی از دورترین شهرها نسبت به پایتخت کشور است و برای رسیدن به آن بایستی مسیری طولانی را طی کنید.

مطابق اطلاعات دریافتی از نقشه‌ها و مسیریاب‌های آنلاین، مسافت سفر زمینی از تهران به چابهار بیش از 1800 کیلومتر است که طی کردن آن به حدود بیست ساعت زمان نیاز دارد. این مسیر از استان‌های قم، اصفهان، یزد و کرمان عبور می‌کند تا در نهایت به استان سیستان و بلوچستان و شهر چابهار برسد.

 البته مسیر دیگری نیز برای سفر به چابهار با خودرو شخصی وجود دارد که از استان خراسان جنوبی عبور می‌کند. این مسیر طولانی‌تر است و حدود 2000 کیلومتر طول دارد. با توجه به چنین مسافتی، طی کردن این مسیر با خودرو شخصی به بیش از یک روز نیاز خواهد داشت و بسیار طاقت فرسا است.

 

راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران

بهترین مسیر سفر از تهران به چابهار

در قسمت قبل اشاره کردیم که دو مسیر متفاوت برای سفر به چابهار با خودرو شخصی وجود دارد. به نظر می‌رسد مسیر نخست برای سفر زمینی از تهران به چابهار مناسب‌تر باشد. این مسیر کوتاه‌تر است، از دو مرکز استان عبور می‌کند و بخش عمده آن به صورت آزادراه یا اتوبان طراحی شده است. در نتیجه زمان کمتری را برای سفر به چابهار از مسیر اول نیاز خواهید داشت.

طی کردن مسیر نخست سفر به چابهار با ماشین شخصی به حدود بیست ساعت زمان نیاز دارد. بدیهی است که هیچ راننده‌ای توان رانندگی مداوم برای یک روز کامل را نخواهد داشت و البته خودروهای شخصی نیز برای تحمل چنین فشاری طراحی نشده‌اند؛ بنابراین یک یا دو محل توقف بلندمدت را در این مسیر تجربه خواهید کرد. در قسمت‌های بعدی نگاهی به هتل‌ها و رستوران‌های مسیر سفر به چابهار با خودرو شخصی خواهیم داشت تا با توقف‌گاه‌های این سفر آشنا شویم.

 

در همین باره بخوانید:  راهنمای سفر از تهران به یزد با خودرو شخصی

 

راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران

روستای تاریخی ابیانه

نقاط دیدنی سفر به چابهار

مسیر نخست سفر به چابهار با خودرو شخصی از چند استان مرکزی و شرقی کشور عبور می‌کند. شهرهای بسیاری در گوشه و کنار این مسیر قرار دارند که هرکدام از آن‌ها نقاط دیدنی مختلفی را در خود جای داده‌اند. در این بخش نقاط دیدنی سفر به چابهار را به تفکیک هر شهر بیان خواهیم کرد. لازم به ذکر است که ذکر تمامی بناها و مراکز تفریحی و گردشگری استان‌های اصفهان، یزد و کرمان در یک مقاله امکان‌پذیر نیست. پس مسافرانی که به جستجو برای شگفتی‌ها علاقه دارند، بایستی زمان بیشتری را برای بازدید از نقاط دیدنی سفر به چابهار اختصاص دهند.

نخستین شهر تاریخی که در مسیر سفر زمینی از تهران به چابهار قرار دارد، کاشان است. انبوهی از خانه‌های کهن در این شهر قرار دارند که بازدید از آن‌ها برای علاقه‌مندان به تاریخ و هنر ایرانی جذاب خواهد بود. علاوه‌بر آن تپه سیلک کاشان که در جنوب غربی این شهر قرار دارد، نمادی از تاریخ و تمدن ایران باستان محسوب می‌شود. در مسیر سفر به چابهار با خودرو شخصی و پس از شهر کاشان، روستای تاریخی ابیانه نیز قرار دارد که هرساله میزبان هزاران بازدیدکننده است.

نقطه بعدی سفر ما شهر نایین است، شهری که میانه کویر قرار دارد و نقطه اتصال میان اصفهان، یزد و کاشان محسوب می‌شود. از جمله جذابیت‌های گردشگری نایین می‌توان به غار اژدها، بازار تاریخی نایین و کاروانسرای نیستانک اشاره کرد. همچنین بخش تاریخی این شهر با قلعه تاریخی خود همچنان میزبان گردشگران است.

شهر یزد پس از قم، دومین مرکز استانی است که در مسیر سفر به چابهار با خودرو شخصی قرار دارد. این شهر یکی از قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های ایران است و آثار تاریخی متعددی در آن قرار دارد. بازدید از آثار تاریخی یزد نیاز به زمان بسیاری دارد، از این رو توصیه می‌کنیم این شهر را به عنوان یک توقف‌گاه بین‌راهی محسوب کنید. از جمله آثار تاریخی یزد می‌توان به این موارد اشاره کرد: باغ دولت آباد، آتشکده بهرام، بازار خان، میدان امیر چخماق و دخمه‌های زرتشتیان.

پس از یک رانندگی چندساعته، از یزد به کرمان خواهید رسید که سومین مرکز استان این سفر است. کرمان نیز یکی از سکونت‌گاه‌های باستانی ایران است که یکی از ساتراپی‌های امپراتوری هخامنشی به شمار می‌رفت. باغ شاهزاده ماهان، حمام گنجعلی خان، بازار کرمان، آتشکده زرتشتیان کرمان و حمام وکیل کرمان برخی از نقاط دیدنی این شهر تاریخی هستند.

 

راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران

هتل مشیرالممالک یزد

پیشنهاد هتل در مسیر تهران به چابهار

در قسمت قبل به چهار شهر در مسیر سفر به چابهار با خودرو شخصی پرداختیم که آثار تاریخی و گردشگری مختلفی را در خود جای داده‌اند. از آن‌جایی که مسیر سفر زمینی از تهران به چابهار بسیار طولانی است، پیشنهاد می‌کنیم در یکی از این شهرها اقامت کنید.

به نظر می‌رسد شهر نایین نخستین توقف‌گاه مسافران چابهار در این مسیر باشد. نایین دو هتل را در خود جای داده است که شامل هتل گل نرگس و مهمانسرای جهانگردی نایین هستند. هر دو هتل نایین اقامت‌گاه‌هایی اقتصادی و مناسب برای استراحت شما در سفر به چابهار خواهند بود.

در مسیر سفر به چابهار با خودرو شخصی اگر از نایین عبور کنید و به یزد برسید، هتل‌های بیشتری انتظار شما را می‌کشند. یزد مجموعه‌ای غنی از هتل‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابر اطلاعات سایت هتل‌یار، در این شهر 63 هتل وجود دارد. تنوع بالای هتل‌ها و مراکز اقامتی در یزد، سبب می‌شود تا مسافران برای اقامت در این شهر مشکلی نداشته باشند. هتل صفاییه یزد، هتل داد یزد و هتل باغ مشیرالممالک برخی از اقامت‌گاه‌های مشهور این شهر هستند.

شهر بعدی مسیر ما کرمان است و امکان دارد تا مسافران به اقامت در این شهر علاقه‌مند باشند. کرمان 15 هتل دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هتل پارس کرمان، هتل آپارتمان آسام و مهمانسرای جهانگردی برخی از اقامت‌گاه‌های مرکز استان کرمان هستند.

 

راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران

رستوران ملل کاشان

پیشنهاد رستوران در مسیر تهران به چابهار

در قسمت‌های قبل به مسیر طولانی سفر به چابهار با خودرو شخصی اشاره کردیم. طبیعی است که افراد در این سفر بایستی زمانی را برای صرف غذا اختصاص دهند. رستوران‌های بین راهی و توقف‌گاه‌های جاده‌ای متعددی در مسیر سفر زمینی از تهران به چابهار وجود دارند که می‌توانید از خدمات آن‌ها بهره ببرید. با این حال توصیه ما به شما استفاده از خدمات رستوران‌های درون‌ شهرها است.

نخستین شهر این مسیر که می‌تواند محلی برای صرف غذا باشد، کاشان است. رستوران‌های ایرانی و خارجی مختلفی در کاشان وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به رستوران ملل، رستوران مظفری و رستوران مرشدی اشاره کرد. کاشان در کنار اتوبان قرار دارد و به راحتی می‌توانید برای صرف غذا به این شهر وارد شوید.

شهر نایین دقیقا در وسط جاده سفر به چابهار با خودرو شخصی قرار گرفته است. رستوران کلبه زعفرونی، رستوران کویر و رستوران گلچین سه مرکز معتبر صرف غذا در این شهر هستند. البته رستوران‌های دیگری نیز در نایین وجود دارند.

یکی از تفریحات مرسوم شهروندان یزدی، رستوران‌گردی است. تنوع بالایی از رستوران‌های سنتی، ایرانی، فست فود و خارجی در این شهر قابل دسترسی است. از جمله رستوران‌های معروف یزد می‌توان به رستوران گلسرخ، رستوران دراگون و رستوران فوکا اشاره کرد.

در نهایت به شهر کرمان می‌رسیم. این شهر نیز به عنوان یک مرکز استان شناخته شده است و از نظر رستوران‌ها وضعیت مطلوبی دارد. رستوران مکث، رستوران خان و رستوران ساحل سه مرکز معتبر و محبوب صرف غذا در این شهر کویری به حساب می‌آیند.

 

راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران

هتل شاهان چابهار

بهترین اقامتگاه‌های چابهار

مسیر سفر به چابهار با خودرو شخصی، هر راننده‌ای را به شدت خسته می‌کند و طبیعی است که مسافران پس از رسیدن به مقصد نیاز به اقامت‌گاه خواهند داشت. برای رزرو بهترین اقامتگاه‌های چابهار، می‌توانید به سایت هتل ‌یار مراجعه کنید.

شهر چابهار هفت هتل دارد که شما با توجه به علایق و سطح بودجه خود، می‌توانید یکی از آن‌ها را برای اقامت انتخاب کنید. هتل چهار ستاره لیپار چابهار محبوب‌ترین اقامت‌گاه در این شهر است که از طریق سایت هتل‌یار می‌توانید نسبت به رزرو آن اقدام کنید. هتل شاهان و هتل فردوس چابهار نیز دو اقامت‌گاه محبوب دیگر در این بندر مهم محسوب می‌شوند.

 

راهنمای جامع سفر به چابهار با خودرو شخصی از تهران

ساحل صخره‌ای چابهار

دیدنی‌های چابهار

چابهار یکی از سکونت‌گاه‌های کهن ایران است که نام آن و روستاهای اطرافش را می‌توان در کتیبه‌ها و نامه‌های تاریخی مشاهده کرد. از این رو آثار باستانی و گردشگری بسیاری را می‌توان در چابهار یافت. تالاب لیپار، ساحل صخره‌ای، قلعه تیس و ساختمان قدیمی تلگراف‌خانه بخشی از مکان های دیدنی چابهار هستند که توصیه می‌شود در سفر به چابهار با خودرو شخصی و اقامت در این شهر زیبا حتما از آن‌ها بازدید کنید.

 

جمع‌بندی

چابهار برای سالیان متوالی لقب گرم‌ترین نقطه کشور را در فصل زمستان به خود اختصاص داده است. به همین دلیل می‌توان گفت که ماه‌های دی و بهمن بهترین زمان سفر به چابهار با خودرو شخصی هستند. البته این بندر در ایام نوروز نیز پذیرای مسافران بسیاری است که به علت ساحل زیبا و هوای مطبوع این منطقه به آن سفر می‌کنند؛ بنابراین اگر قصد دارید سفر به چابهار در نوروز یا مسافرتی را در نیمه دوم سال تجربه کنید، سفر به چابهار را در برنامه خود لحاظ کنید.

اجاره خودرو یکی از خدمات جانبی صنعت گردشگری در جهان است. آژانس‌ها و موسسات بسیاری خدمات کرایه خودرو را در کشورهای مختلف ارائه می‌دهند که این بخش تاکنون در کشور ما چندان قوی عمل نکرده است. خوشبختانه ناواران با ارائه خدمات اجاره خودرو در تهران و دیگر شهرهای کشور، این نقص را تا حد زیادی برطرف کرده است. مشتریان ناواران اکنون می‌توانند نسبت به اجاره خودرو در چابهار و دیگر مناطق گردشگری کشور اقدام کنند، بدون آن‌که نیاز به ارائه چک و سفته داشته باشند. مجموعه ناواران امکان اجاره ماشین در کوتاه‌ترین زمان ممکن را برای تمامی هموطنان گرامی مهیا کرده است.

 

 


سفر با خودرو شخصیسفر جاده ایسفر با خودروسفر زمینیراهنمای سفر