سوپر اسپرت کلکسیونی مک لارن الوا، نقد و برسی + قیمت
آخرین بروزرسانی در تاریخ 24 آبان 1398

مک لارن از جدید ترین عضو 1.7 میلیون دلاری خود، رونمایی کرد. (( مک لارن الوا / McLaren Elva )) جدید ترین خودروی برند همیشه جذاب مک لارن، یک سوپر اسپرت کلکسیونی با ده ها ویژگی مثبت است. از جذاب ترین ویژگی های این سوپر اسپرت کلکسیونی مک لارن، این است که نام و تم اصلی طراحی آن الهام گرفته شده از اتومبیل مک لارن الوا قدیمی است که در دهه 1960 میلادی، توسط خودِ بروس مک لارن طراحی شده بود.

در ادامه، مشخصات فنی، ویژگی های طراحی، فناوری ها، قیمت و زمان تولید جدید ترین اتومبیل مک لارن، (( الوا )) را بررسی خواهیم کرد.

 

 

مشخصات ظاهری مک لارن الوا، سوپر اسپرت کلکسیونی مک لارن

پیش تر گفتیم که برای طراحی مک لارن الوا جدید، از نسخه هم نام خود که در دهه 1960 میلادی تولید می شد، الهام گرفته شده است. مک لارن الوا، همانطور که در تصاویر هم مشخص است، فاقد سقف، شیشه جلو و پنجره های کناری می باشد. البته این ویژگی های نسخه پایه مک لارن الوا می باشد.

 

 

سفارش دهندگان، در صورت تمایل می توانند نسخه ای از مک لارن الوا که مجهز به شیشه جلو می باشد را سفارش دهند؛ که مطمئنا افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت. البته آپشن قراردادن شیشه جلو در همه کشورها در دسترس نیست و در برخی از کشورها این امکان وجود داد.

 

 

سیستم مدیریت هوای AAMS

این نخستین باری است که مک لارن از سیستم مدیریت هوای AAMS در طراحی خودروهای خود استفاده می کند. هدف از طراحی و پیاده سازی این فناوری، ایجاد احساس راحتی بیشتر برای سرنشینان در مقابل جریان هوا در نبود پنجره ها و شیشه جلویی می باشد. خودروسازی مک لارن از این فناوری به عنوان (( حباب نسبی آرامش )) یاد می کند.

طریقه عملکرد این سیستم، هدایت جریان هوا از دماغه مک لارن و عبور  ( خروج ) آن از طریق زاویه 130 درجه ای و توزیع جریان هوا در بخش های کناری بدنه الوا می باشد. هدف این سیستم، جلوگیری از برخورد شدید حجم عظیمی از هوا به صورت سرنشینان می باشد؛ که در حقیقت این تکنولوژی نمونه ای پیشرفته از هماهنگی طراحی آئرودینامیکی و فناوری های نوین می باشد.

سیستم مدیریت هوای AAMS باعث شده تا سرنشینان در معرض حجم هوای شدید قرار نگیرند و بدون نیاز به کلاه ایمنی با سرعت بالا حرکت کنند. البته سرنشینان در صورت تمایل، می توانند برای افزایش ایمنی از کلاه ایمنی استفاده کنند.

 

 

 

مشخصات فنی مک لارن الوا

سوپر لوکس الوا McLaren، مجهز به یک پیشرانه 4.0 لیتری دوقلوی مک لارن V8، که 815 اسب بخار قدرت و توانایی تولید 800 نیوتون متر گشتاور را دارد.

در مک لارن الوا، نیرو از طریق یک گیربکس 7 سرعته اتومات و دو کلاچه، به چرخ های عقبی هدایت می شود. مجموع مشخصات فنی موجود در مک لارن الوا، سبب شده است به گفته کمپانی مک لارن، الوا بتواند در کمتر از 3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت ( 62 مایل بر ساعت ) برسد.

 

 

همچنین تنها 6.7 ثانیه زمان لازم است تا مک لارن الوا به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت ( 124 مایل بر ساعت ) برسد که سریع تر از سنا می باشد.

با استفاده از تکنولوژی های به کارگرفته شده در مک لارن الوا و Adaptive Dynamics Controls حالت های زیر برای رانندگی در شرایط مختلف طراحی شده است:

  • Comfort
  • Sport
  • Track

 

 

قیمت و زمان تحویل مک لارن الوا

مک لارن الوا، که فاقد هر گونه باتری و یا موتور الکتریکی می باشد، 1.690.000 دلار قیمت دارد و تنها 399 دستگاه از آن تولید خواهد شد. همچنین زمان تحویل و ورود این سوپر لوکس جدید مک لارن به بازارهای جهامی سال 2020 میلادی اعلام شده است.

 

اندی پالمر – مدیر خطوط تولید سریUltimate  مک لارن /

مک لارن الوا، یک اتومبیل رودستر به معنای واقعی است که برای لذت بیشتر از تجربه رانندگی با عملکردی نفس گیر و افزایش ارتباط بین راننده و خودرو طراحی شده است. مک لارن الوا فوق سریع، با موتور V8 دوقلو و توربو شارژ خود که توان تولید 815 اسب بخار را دارد، سبک ترین رودستری است که تاکنون ساخته ایم.

 

 

 


مک لارنMcLaren ElvaElva مک لارن الواالوارودستر