لوتوس اویجا، نقد وبررسی+قیمت
آخرین بروزرسانی در تاریخ 29 مرداد 1398

اولین خودور لوتوس، برند جذاب بریتانیایی بعد از پیوستنش به برند چینی جیلی معرفی شد. اویجا، جدید ترین مدل برند لوتوس است که به گفته کمپانی لوتوس جز قدرتمندترین خودروهای برقی جهان خواهد بود. شما را در ادامه، به بررسی اویجا، جدیدترین خودرو برند لوتوس دعوت می کنیم.

 

 

مشخصات فنی لوتوس اویجا

همانطور که گفتیم کمپانی لوتس مدعی است که اویجا یکی از قدرتمند ترین خودروهای برقی جهان است. اویجا با داشتن 4 موتور الکتریکی که قدرت هر کدام حدود حدود 500 اسب بخار است ( به طور دقیق 493 اسب بخار ) توانایی خروجی حدود 2000 اسب بخار را دارد که در مقایسه با سایر خودروهای برقی عدد قابل توجهی است.

باتوجه به وزن لوتوس اویجا و سیستم انتقال قدرت آن به هر چهار چرخ، این احتمال می رود که بتواند سرعت صفر تا 100 را در کمتر از 3 ثانیه طی کند. لوتوس اویجا دارای 5 حالت رانندگی است. این حالت ها شامل رانندگی در حالت محدود، جاده ای و تور، شهری، پیست و اسپرت می باشند.

 

 

همچنین لوتوس اویجا با شارژرهای معمولی در عرض 12 دقیقه و با شارژرهای سریع و فوق پیشرفته در کمتر 9 دقیقه به صورت کامل شارژ می شود. دقت کنید که زمان 9 دقیقه حتی کمتر از زمان سوخت گیری ماشین های بنزینی است!! اویجا با هر بار شارژ کامل، می تواند مسافتی معادل 395 کیلومتر را طی کند.

 

 

صفر تا 300 در 9 ثانیه

بله، این جذاب ترین و شاید مهیج ترین ویژگی لوتوس اویجا است که به صورت رسمی توسط کمپانی لوتوس اعلام شده است. مدل اویجا برند لوتوس، توانایی این را دارد که در عرض 9 ثانیه به سرعتی معادل 300 کیلومتر بر ساعت برسد که یک ویژگی قابل تامل برای یک خودرو برقی محسوب می شود.

 

 

مشخصات فیزیکی لوتوس اویجا

برای نخستین بار لوتوس در مدل اویجای خود، از شاسی فیبر کربنی استفاده کرده است. استفاده از این تکنولوژی باعث شده تا لوتوس اویجا، برخلاف سایر خودروهای برقی وزنی متعادل و مناسب حدود 1.6 تن داشته باشد؛ چراکه خودروهای برقی معمولا به دلیل باتری های سنگین خود وزن بالایی دارند. اما همانطور که گفتیم لوتوس اویجا از این قاعده مستثنا است.

 

 

تکنولوژی های موجود در لوتوس اویجا

در چراغ های جلو جدید ترین مدل برند لوتوس، از لیزر برای روشنایی استفاده شده است. در این زمینه، اویجا جدید ترین مدل لوتوس رکورد دار است. زیرا اولین خودرویی است که در تولید انبوه از این فناوری استفاده می کند.

 

 

سیستم باز کردن درب ها با استفاده از کلیدهای الکتریکی FOB می باشد. به همین علت بر روی درب ها خبری از دستگیره نمی باشد.

تعداد فراوانی دوربین برای پوشش 360 درجه ای تعبیه شده است و دید کامل برای راننده ایجاد می شود. به همین خاطر، علاوه بر دستگیره، از آینه بغل هم خبری نیست.

 

 

قیمت و زمان تحویل لوتوس اویجا

هنوز خبر دقیقی از زمان تحویل لوتوس اویجا ارائه نشده است. اما کمپانی لوتوس برای جدید ترین مدل خود سفارش ثبت می کند.

قیمت در نظر گرفته شده برای لوتوس اویجا حدود 2 میلیون دلار است. درضمن از جدید ترین مدل برند لوتوس، تنها 130 دستگاه تولید خواهد شد.

 


لوتوسلوتوس اویجااویجااجاره ماشین برقی