کیا سورنتو جدید
آخرین بروزرسانی در تاریخ 01 اسفند 1398

کیا سورنتو 2021، جدیدترین مدل SORENTO

ماه ها از انتشار تصاویر شاسی بلند پرچم دار کیا می گذرد. همچنین، پیش از این شرکت کیا از رونمایی خودروی جدید KIA  سورنتو در نمایشگاه ژنو خبر داده بود. اما خبر خوش این است که شرکت کره ای کیا علاوه بر انتشار تصاویر رسمی از مدل جدید کیا سورنتو، شاسی بلند محبوب خود، مشخصات این شاسی بلند جذاب را نیز اعلام کرد.

 

تصویر خودرو کیا سورنتو جدید 2021 از نمای کنار

 

مشخصات ظاهری کیا سورنتو جدید

بزرگ ترین تغییر مدل جدید کیا در طراحی ظاهری خودرو در قسمت عقب و  بخش جلو آن است. پنجره آرواره ای شکل این خودرو لوکس آخرین تفسیر مفهوم دماغه ببر را به نمایش گذاشته است و بیشتر از قبل با چراغ های LED یکپارچه شده است. همچنین، داخل آن ورودی هوای بزرگ تری به چشم می خورد و حاشیه های کرومی آن تا اطراف چراغ جلو کشیده شده است.

طول کاپوت کیا SORENTO 2021 نسبت به قبل بیشتر شده است. اندازه قاب چراغ های آن نسبت به قبل کوچک تر و تعداد چراغ های اصلی روشنایی بیشتر شده؛ همچنین، تکنولوژی پیشرفته تری درون آن استفاده شده است. تغییر سپر سورنتو با ساختار پیچیده و تزئینات سیاه براق و پیانویی شکل طراحی شده است. همچنین، چراغ های اطراف آن کمی داخل تر آمده تا امکان تعبیه ورودی هوا در اطراف سپر را برای طراحان ایجاد کند.

طراحی متفاوت و مدرن چراغ های عمودی کیا سورنتو جدید در نمای عقب به صورت جدا از یکدیگر باعث شده تا  KIA مجبور به انتقال چراغ های مهم و کاربردی به گوشه های چپ و راست سپر شود. خطوط شکسته در قسمت های مختلف سپر عقب و صندوق به چشم می خورد. جایگاه ویژه ای به لطف حجم دهی بدنه در تورفتگی عمیق برای پلاک در نظر گرفته شده است. طراحی حروف بزرگ SORENTO  در زیر پلاک امکان اشتباه گرفتن این شاسی بلند را به کمترین میزان می رساند.

وجود حفره هایی در گوشه های سپر به هدایت هوا از روی چرخ ها کمک می کند. جایگاه ویژه اگزوز و وجود تزئینات نقره ای رنگ و مه شکن ها کوچک در سپر عقب از دیگر ویژگی های این شاسی بلند لوکس کیا است.

 

عکس خودرو کیا سورنتو جدید 2021 از نمای پشت و کنار

 

نکته جالب درباره کیا سورنتو 2021

" ویژگی ای که باعث افزایش ویژگی های اسپرت  KIA SORENTOو زیبایی آن می شود طراحی نمای روبرو این خودرو است که چراغ های LED روشنایی روز به حالتی متقارن زیر چراغ اصلی است."

 

عکس نمای داخلی خودرو کیا سورنتو جدید 2021 

 

بررسی فضای داخلی کیا سورنتو 2021

فضای کابین این شاسی بلند لوکس غرق در روکش چرم با کیفیت شده است. تودری ها و بخش زیادی از داشبورد و فرمان چرمی هم رنگ صندلی ها را می توانید سفارش دهید. افزایش ابعاد و جادار بودن نسل جدید کیا سورنتو با سه ردیف صندلی از ویژگی های متفاوت این خودرو لوکس محسوب می شود که به واسطه افزایش طول فاصله بین دو محور اتومبیل و قرارگیری فضای بیشتر در اختیار سرنشینان عقب ایجاد شده است.

نمایشگر لمسی 10.25 اینچی KIA سورنتو ساختار یکپارچه ای با پنل تمام دیجیتال پشت فرمان دارد. همچنین، در کیا SORENTO  جدید، نمایشگر 12.3 اینچی دیجیتالی به عنوان صفحه کیلومتر شمار استفاده شده است. در خودرو کیا سورنتو جدید، سیستم تهویه مطبوع شکلی خلاقانه دارد که با دکمه های مجزا تجهیز شده و دارای قابی نقره ای رنگ است. برای انتخاب حالت رانندگی نیز یک چرخاننده  دوار وجود دارد. اهرم دنده در نسل جدید KIA سورنتو حذف شده و جای خود را به دکمه های عملکردی داده است. تجربه رانندگی در هنگام شب با روشنایی چراغ های رنگی قرار گرفته در داشبورد از زیبایی های دیگر این خودرو پرطرفدار کیاست.

 

مشخصات فنی آخرین مدل کیا سورنتو

هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات فنی این خودرو اعلام نشده است. کیا SORENTO 2021  به احتمال زیاد با پیشرانه  3.8 لیتری موجود در کیا تلوراید، 355 نیوتن متر گشتاور و 290 اسب بخار قدرت دارد.

از کیا سورنتو جدید انتظار می رود در مدت 7.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برسد. میانگین مصرف سوخت آن نیز به ازای هر 100 کیلومتر مسافت 10 لیتر است. نسل جدید این خودرو در تاریخ  12 اسفندماه در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد. فروش این خودرو ابتدا در کره جنوبی و بعد در سایر بازارهای جهانی آغاز می شود.

 

بر اساس گفته های KIA " SORENTO2021 به بالاترین سطح فناوری در میان ساخته های شرکت کیا  تاکنون مجهز شده است."


کیا