استون مارتین 2021 Vantage، رودستری جذاب و خاص
آخرین بروزرسانی در تاریخ 25 بهمن 1398

استون مارتین Vantage رودستر، هرآنچه که از یک ماشین اسپرت انتظار دارید را برای شما به ارمغان می آورد. در نگاه اول، ظاهر جذاب و پرقدرت ونتیج، بیشتر از همه خودنمایی می کند. اما، زیر کاپوت آن نیز، یک پیشرانه V8 توربوشارژ کم نظیر پنهان شده است. جدیدترین ماشین استون مارتین، یک سوپر اسپرت قابل قبول و به اندازه کافی هیجان انگیز است که به نقد و بررسی تخصصی آن بپردازیم. ادامه این نقد و بررسی را همراه ما باشید تا با نگاهی دقیق، استون مارتین ونتیج 2021 را بررسی کنیم.

 

 

Dr Andy Palmer، رئیس و مدیر اجرایی استون مارتین در مورد ونتیج رودستر 2021 می گوید: (استون مارتین های روباز همیشه مورد علاقه مشتریان ما بوده اند؛ بنابراین، معرفیVantage Roadster بسیار هیجان انگیز خواهد بود. ماشین های کانورتیبل تعریف حقیقی تجربه رانندگی با ماشین های اسپرت می باشند. ونتیج همیشه خالص ترین تجربه ها را ارائه کرده است؛ مطمئنا نسخه Roadster آن، میزان آدرنالین را به سطح جدید و بالاتری خواهد رساند.)

 

 

مشخصات فنی استون مارتین 2021 Vantage

Aston Martin ونتیج رودستر، مجهز به یک پیشرانه 4 لیتری V8 توربو شارژ است که توانایی تولید 503 اسب بخار، قدرت و 685 نیوتن متر گشتاور را دارد. مجموع این نیروها از طریق یک گیربکس اتومات 8 سرعته ZF به چرخ های عقبی منتقل می شوند.

استون مارتین 2021 Vantage در مدت زمان 3.7 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می رسد. این مدت زمان تنها یک دهم ثانیه کندتر از نسخه کوپه ونتیج می باشد. از طرفی نهایت سرعت ماشین جدید استون مارتین، 306 کیلومتر برساعت اعلام شده است. ناگفته نماند، نسخه رودستر ونتیج 2021 همانند کوپه دارای سه حالت مختلف برای رانندگی می باشد:

حالت ورزشی (sport)

ورزشی پلاس (sport+)

پیست (track)

 

 

استون مارتین Vantage ،کانورتیبلی سبک تر از همیشه

برخلاف تصور عموم، معمولا کوپه ها سبک از نسخه های کروک (بدون سقف) خود هستند. استون مارتین ونتیج نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد، اما این اختلاف وزن به واسطه ساز و کار ویژه "Z-Fold" برای اتصالات و ساختار سقف جدیدترین ماشین استون مارتین، چندان نمی باشد و استون مارتین Vantage نسبت به نسخه کوپه خود تنها 60 کیلوگرم سنگین تر می باشد.

 

Matt Becker، مهندس ارشد استون مارتین در خصوص 2021 Vantage رودستر می گوید: (معمولا نسخه های کانورتیبل نسبت به نسخه های کوپه خود ضعیف تر می باشند و بیشتر در معرض حادثه قرار می گیرند. اما، Vantage Roadster از این قاعده مستثنا می باشد و کاملا به رسالت خود در ارائه دینامیکی دقیق و چابک به حفظ عملکرد خطی خود پایبند می باشد.)

 

 

2021 Vantage و سریع ترین سقف جمع شونده

البته به لطف ساز و کار Z-Fold"" در حال حاضر مطابق با مشخصات ارائه شده از سوی استون مارتین، Vantage سریع ترین سقف جمع شونده پارچه ای را دارد. به گونه ای که تنها 6/7 ثانیه طول می کشد تا این سقف باز شود و تنها 6/8 ثانیه زمان برای جمع شدن سقف لازم است. البته نکته بسیار مهم این است که این اعداد فوق العاده مربوط به سرعتی تا 50 کیلومتر بر ساعت می باشند که قابل توجه است.

این امکان فراهم است که حتی در سرعت 306 (نهایت سرعت استون مارتین Vantage) شما می توانید سقف را بدون هیچ دردسری ببندید.

 

 

قیمت استون مارتین ونتیج

شروع قیمت مدل کوپه استون مارتین Vantage 2021 از 146,000 دلار می باشد. البته قیمت Vantage Roadster، 161,000 دلار می باشد. در حال حاضر امکان سفارش هر دو نسخه کوپه و رودستر وجود دارد؛ زمان تحویل Vantage Roadster توسط استون مارتین، سه ماه سوم سال 2020 اعلام شده است.

 


کانورتیبلماشین جدید استون مارتیناستون مارتین ونتیجونتیجاستون مارتین