پورشه کاین توربو GT ، اسپرت ترین خودرو کاین که تا به امروز دیده اید!
آخرین بروزرسانی در تاریخ 24 مرداد 1400

جدیدترین پورشه ای که شرکت کاین عرضه کرده جزو اسپرت ترین خودروهای حال حاضر و سریع ترین خودروهای SUV (شاسی بلند) در پیست نوربورگ است. حدود یک ماه پیش پورشه از جدیدترین و دیوانه وارترین SUV (خودرو شاسی بلند) خود در 20 سال اخیر یعنی پورشه کاین GT رونمایی کرد. اما این شرکت چگونه توانسته چنین خودرویی تولید کند؟ 

 

خودرو شاسی بلند پورشه GT

 

خودرو جدید Cayenne چه ویژگی هایی دارد؟

مدل جدید کاین از پیشرانه GT و قدرت موتور 631 اسب بخار که در خودروهای پورشه، آئودی، لامبو و بنتلی وجود دارد، برخوردار است. پورشه کاین GT دارای موتور 4 لیتری و 8 سیلندری می باشد که این خودرو جدید موقعیت پورشه را در رتبه فولکس واگن قرار داده است. البته قدرت موتور این خودرو 10 اسب بخار کمتر از حد مجاز لامبورگینی URUS می باشد. اما با این وجود چیزی از توانایی های این غول آلمانی کم نمی شود!

 

داخل خودرو پورشه کاین GT 2022

 

خودروهای شاسی بلند در پیست نوربورگ 

پیست نوربورگ یکی از معروف ترین پیست های جهان برای تست سرعت خودروها است. در آخرین مسابقه ای که  در پیست نوربورگ برگزار شد، سه مدل از جدیدترین خودروهای SUV به رقابت با یکدیگر پرداختند که خودرو جدید کاین (پورشه کاین GT) توانست در 7 دقیقه و 39 ثانیه یعنی 8 ثانیه سریع تر از اوروس لامبورگینی مسیر را طی کند و به خط پایان برسد. لامبورگینی اوروس که از آئودی Q8 RS نیز در جایگاه پایین تری قرار گرفت، مقام سوم را کسب کرد. لامبورگینی اوروس در میان این سه خودرو، به عنوان  کندترین شاسی بلند انتخاب شد. در نتیجه قدرت موتور همیشه نشانگر برتری آن خودرو نخواهد بود!

 

خودرو شاسی بلند کاین GT در حال حرکت

 

مشخصات پورشه کاین GT 2022

زمان خوبی است تا به این نکته اشاره کنیم که هدف پورشه تنها افزایش قدرت خودرو نیست، بلکه این شرکت علاوه بر قدرت خودرو تلاش کرده تا تمام قطعات خود را بهبود ببخشد. در خودرو پورشه کاین GT می توان به مواردی چون گیربکس هشت سرعته تیپترونیک، سیستم کنترلی اختصاصی، مستحکم تر کردن سیستم تعلیق به میزان 15 درصد، استفاده از بدنه downforce، لاستیک Pirelli corsa اختصاصی شرکت ایتالیایی پیرلی، مدیریت فعال سیستم تعلیق (PASM) و کنترل داینامیک شاسی (PDCC) اشاره کرد. این مدل جدید کاین یکی از سریع ترین خودروهای شاسی بلند دنیا می باشد که صفر تا صد آن 3.3 ثانیه است.

 

خودرو پورشه کاین توربو GT 2022 رنگ سفید

 

قیمت خودرو جدید پورشه کاین

پورشه تصمیم گرفت در جدیدترین خودرو خود از پیشرانه هیبریدی قوی تر یعنی 671 اسب بخار استفاده نکند. به احتمال زیاد علت این تصمیم پورشه، سنگینی خودروهای هیبریدی باشد. چرا که قدرت بیشتر در موتور به معنای سرعت بیشتر آن خودرو نیست. خودرو پورشه کاین GT 2022 با قیمت 143.910.000 پوند حدوداً 83.000 پوند گران تر از کاین معمولی عرضه می شود.

 

خودرو پورشه کاین GT از نمای پشت

 

در پایان...

نوآوری در تولید خودروهای پوشه همیشه حرف اول را می زند. به همین دلیل در ساخت خودرو پورشه کاین توربو GT سعی شده تا علاوه بر ظاهری زیبا، از بروزترین امکانات و تجهیزات استفاده شود. خودرو پورشه کاین GT نوید ورود یک خودرو خاص را به بازارهای جهانی می دهد که می تواند خواسته های علاقه مندان به ماشین های SUV را به طور کامل رفع کند.


پورشهخودروپورشه کاینporsche