آخرین بروزرسانی در تاریخ 04 خرداد 1398

آینده سرشار از شگفتی ها می باشد و همیشه برای آدمی جذاب بوده است. یکی از بزرگ ترین کنجکاوی های بشر در مورد چگونه بودن خودروهای آینده است؛ چراکه فهمیدن این که ماشین های نسل آینده چه شکل و امکاناتی دارند، جالب و هیجان انگیز است.

 البته، طراحی خودروهایی برای آینده، بزرگ ترین چالش خودرو سازان نیز می باشد. این چالش به حدی با اهمیت است که هر ساله خودرو سازان و برترین برندها، ایده های مربوط به طراحی ماشین های آینده خود را به نمایش می گذارند؛ و هموراه سعی دارند دخالت انسان را کم تر کرده و خودروها هوشمند تر شوند. همراه مجله تخصصی خودرو ناوران باشید، تا در ویدئویی جذاب، ببینید خودروهای آینده برترین برند ها چگونه خواهند بود...  همراه ما باشید...

 

خودروهای نسل آینده چگونه خواهد بود؟

 

1- مرسدس بنز EQ Silver Arrow، آینده ای جذاب برای مرسدس بنز

مرسدس بنز EQ Silver Arrow، کانسپتی بی نظیر و نماینده ماشین های آینده کمپانی مرسدس بنز می باشد. این ماشین که در جشنواره 2018 کالیفرنیا رونمایی شد، از مدل مرسدس بنزW125 Rekordwagen  الهام گرفته شده است. جالب است بدانید مدل W125 این برند، بیش از 80 سال پیش، سرعت فوق العاده 432.7 کیلومتر بر ساعت را ثبت کرده است.

اما، از ویژگی های ماشین نسل آینده مرسدس بنز، می توان به طراحی آئرودینامیک، کابین روزباز و طراحی جسورانه آن، اشاره کرد. در طراحی داخلی کابین مرسدس بنز EQ Silver Arrow، علاوه بر حفظ حالت کلاسیک آن، میزبان بسیاری از تکنولوژی های پیشرفته مانند سیستم واقعیت افزوده و مانیتور های دیجیتالی فوق پیشرفته است. از دیگر ویژگی های ماشین آینده مرسدس بنز، حضور سیستم فوق پیشرفته هوش مصنوعی، برای نمایش مسیر پیش رو در یک نمایشگر 3بعدی می باشد.

 

نمایشگر های فوق پیشرفته در خودروهای آینده

 

همان طور که می دانید، EQ نام برندی زیر مجموعه مرسدس بنز است که تولیدکننده خودروهای برقی آن می باشد. مدل EQ Silver Arrow، باتوجه به اسمش، مشخص است که یک خودرو تمام الکتریکی می باشد. ماشین آینده و تمام برقی مرسدس بنز، 738 اسب بخار قدرت دارد. نهایت سرعت EQ Silver Arrow حدود 402 کیلومتر بر ساعت خواهد بود. خودروی نسل آینده مرسدس بنز، توسط مجموعه باتری های 80 کیلوواتی تامین انرژی می شود.    

 

2- تویوتا کانسپت آی (Toyota concept i)، خودروی متفکر آینده

ویژگی اصلی در خودروی آینده تویوتا، امکان تفکر و برقراری ارتباط با راننده و سرنشینان می باشد. Toyota کانسپت آی، به واسطه تکنولوژی فوق پیشرفته هوش مصنوعی خود، تمام عادات و رفتارهای راننده را ضبط و مطابق با آن ها رابطه ای معنا دار با راننده ایجاد می کند. قابلیت یادگیری در ماشین آینده تویوتا، این خودرو نسل آینده را به یک دوست صمیمی برای راننده تبدیل خواهد کرد.

 

یکی از معروف ترین ماشین های آینده، Toyota concept i

 

3- کانسپت آیکن آئودی (AUDI aicon concept )، آینده بدون راننده

AUDI در طراحی کانسپت جدید خود برای خودروهای آینده، نهایت تلاش خود را کرده است تا میزان دخالت انسان را در زمان حرکت خودرو، به کم ترین میزان خود برساند.

خودروی تمام برقی آئودی، پس از شارژ کامل با سرعت ثابت حدود 130 کیلومتر بر ساعت، توانایی پیمون 800 کیلومتر را دارد. جالب است بدانید، آئودی آیکون، در کمتر از 1 ساعت به صورت کامل شارژ می شود.

 

AUDI aicon concept، ماشینی برای آینده

 

و در پایان ...

اکثر خودروهایی که به عنوان ماشین های آینده بررسی کردیم و در ویدئو تماشا کردید، برنامه ای برای تولید آن ها در حال حاضر وجود ندارد. این خودروها، ایده هایی جذاب برای آینده صنعت خودروسازی هستند. با پیشرفت های صنعت خودروسازی در سال های اخیر این انتظار می رود که فاصله چندانی با حضور این خودروهای آینده و فوق پیشرفته در خیابان ها نداشته باشیم.

 

فاصله چندانی تا تولید خودروهای نسل آینده نداریم!!!

 


خودروهای آیندهماشین های آیندهخودروهای نسل آیندهماشین های نسل آیندهاجاره ماشین برقی