آخرین بروزرسانی در تاریخ 19 خرداد 1398

مدل BMW M8، جدیدترین ماشین بی ام و، پس از مدت های طولانی، به صورت رسمی معرفی شد. مدل M8 BMW علاوه بر مدل استاندارد، به صورت Competition (مسابقه ای) نیز تولید خواهد شد. همراه مجله تخصصی ناواران باشید، تا بررسی ویدئو و مقاله ای ویژه، امکانات، طراحی و قیمت بی ام و M8، جدیدترین ماشین BMW را بررسی کنیم.

 

نسخه کامپتیشن BMW M8 با دو نسخه کوپه با سقف فلزی و سقف جمع شونده تولید خواهد شد.

 

 

1- تاریخچه نمونه های سری 8،BMW

نسل اول سری 8 بی ام و، در سال 1989 رونمایی شد. پس از آن، با گذشت حدود یک دهه، تا سال 1999 بیش از 30 هزار دستگاه از سری 8 بی ام و تولید شد.

نمونه اولیه مدل BMW M8 که در سال 2017 به نمایش گذاشته شد، در آخر همان هفته، در مسابقه Villa d’Este ایتالیا یک مدل مفهومی از سری 8 را که جایگزین کنونی BMW 6 است، نمایش داده شد. در مورد سایر مدل های سری 8 بی ام و، پیشتر مدل BMW i8 رودستر را بررسی کرده بودیم. خودرویی که کمپانی BMW سرمایه گذاری ویژه ای روی آن کرده است.

 

نسخه کامپتیشن BMW M8، با سقف جمع شونده

 

به گفته رئیس بخش  M  کمپانی بی ام و، مدیریت و توسعه نسخه استاندارد BMW 8 و مدل M این خودورو به صورت موازی اجرا خواهد شد.

 

2- طراحی خارجی BMW M8

M8 نسبت به سایر نسخه های BMW، دارای تغییرات جزئی می باشد، که این خودرو را جوان پسندانه تر کرده است. در نمای جلویی، به واسطه بازنگری در طراحی سپر، حالت کلی خودرو خشن تر و تهاجمی تر شده است.

 

تغییرات جزئی در طراحی جلو پنجره ای بی ام و M8

 

در نمای پشتی، بالچه ای ظریف روی صندوق عقب، زیبایی خاصی برای بی ام و M8 به ارمغان آورده است. اگزوزهای دوگانه، خاص و متفاوت طراحی شده اند. چراغ های هشدار دهنده در یک ابتکار جالب، به حالت عمومی طراحی شده و در داخل سپر قرار دارد.

 

چراغ های هشدار دهنده، داخل سپر قرار دارند

 

ادوات سیاه رنگ فیبر کربن، برای جلو پنجره ای، هواکش های جانبی، سپر های جلو و عقب، بالچه صندوق عقب و آینه های جانبی، به همراه رینگ های اسپرت 20 اینچی طراحی شده توسط کمپانی M قابل سفارش می باشند. این سفارشی سازی، قطعا به فوق اسپرت تر کردن M8 کمک خواهد کرد.

 

رینگ های 20 اینچی فوق اسپرت M8

 

3- بررسی طراحی داخلی BMW M8

در طراحی داخلی، علاوه بر حفظ ساختار و ویژگی های کلاسیک BMW، شاهد کابینی جذاب و تاحدودی امروزی هستیم. ظرافت خاصی در فرم کلی طراحی دیده نمی شود، اما اجزا هماهنگ و جذاب در کنار هم قرار گرفته اند.

برای علاقه مندان امکان سفارش صندلی هایی اسپرت تر با برند کمپانی M نیز امکان پذیر است.

 

طراحی داخلی BMW M8، ماشین جدید بی ام و

 

4- نهایت سرعت ماشین جدید جدید بی ام و M8

نهایت سرعت نسخه استاندارد M8 به 250 کیلومتر بر ساعت می رسد. این درحالی ست که در نسخه Competition M8، با تقویت تکنولوژی های به کار رفته، نهایت سرعت آن تا 305 کیلومتر بر ساعت نیز می رسد.

 

305 کیلومتر برساعت، نهایت سرعت ماشین جدید بی ام و

 

5- سیستم تعلیق هوشمند BMW M8

در سیستم تعلیق M8 نسبت به سایر نسخه های بی ام و، تفاوت هایی وجود دارد. به واسطه سیستم هوشمند تعلیق بی ام و M8، مطابق با نوع و شرایط جوی و جاده ای، تنظیمات رانندگی مختلف در شرایط گوناگون به راحتی قابل تغییر می باشد.

 

اگزوز های دوگانه BMW M8

 

6- مشخصات فنی BMW M8

هر دو نسخه M8، با تکنولوژی دو دیفرانسیل X  بی ام و به همراه جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته تولید می شوند. BMW M8، ماشین جدید BMW، صفر تا صد را در 3.1 ثانیه طی می کند. نسخه مسابقه ای M8 با یک دهم ثانیه اختلاف، در عرض 3 ثانیه از سرعت صفر به 100 کیلومتر برساعت می رسد.

پیشرانه هر دو نسخه ماشین جدید BMW، هشت سیلندر twin turbo با حجم 4.4 لیتر می باشد. برای نسخه استاندارد  600 اسب بخار و برای نسخه مسابقه ای آن، 625 اسب بخار قدرت تولید می کند.

 

M8، ماشین جدید بی ام و

 

نکته ججالب درمورد BMW M8 /

در بی ام و M8، به راحتی دریچه های خروجی اگزوز، از طریق سامانه الکترونی مخصوص، قابل تنظیم می باشد تا مطابق با خواسته راننده، اگزوز BMW M8، صدایی خشن یا معمولی داشته باشد.

 

7- قیمت و زمان عرضه جدید ترین ماشین بی ام و ( BMW M8 )

ماشین جدید بی ام و، با عنوان M8 از اکتبر 2019 ( مهر ماه 1398 ) در بازار های جهانی عرضه می شود. قیمت بی ام و M8 برای نسخه استاندارد حدود 123 هزار پوند و برای نسخه مسابقه ای آن 130 هزار پوند می باشد. قیمت مدل M8 کامپتیشن با سقف های کانورتیبل اندکی بالاتر خواهد بود.

 

 

منبع : مجله تخصصی اخبار، نقد و بررسی و اطلاعات خودرو ناواران


ماشین جدیدماشین جدید بی ام وماشین جدید BMWBMWBMW M8بی ام و M8سری 8 بی ام وقیمت بی ام و