نقد و بررسی تایکان 4S، ارزان ترین پورشه+قیمت و تصاویر
آخرین بروزرسانی در تاریخ 24 مهر 1398

پورشه در سال 2015 میلادی، Taycan EV را در سری توربو S برای نخستین بار عرضه کرد. اما، همیشه این را می دانستیم که پورشه مدل های جذاب تر و خاص تری را به سریS  اضافه خواهد کرد؛ و در کل دامنه مدل های این سری جذاب برقی را گسترش خواهد داد.

اکنون، این گسترش و به روز رسانی، زودتر از حد انتظار رخ داده است. به همین خاطر است که می خواهیم شما را با تایکان 4S (Taycan 4S  )، جدید ترین عضو خودروهای الکتریکی پورشه آشنا کنیم... همچنان همراه ما باشید ...

 

تایکان 4S، ارزان ترین ماشین جدید پورشه

 

تایکان 4S، ارزان ترین پورشه

نسخه سوم از Taycan ها، می توان گفت که ارزان ترین آن ها می باشد. اما وجود قیمت ارزان برای تایکان 4S به معنی عملکرد ضعیف آن نمی باشد. مشخصات فنی قابل توجه و ساختار مکانیکی 800 ولتی آن، همچنان در تایکان 4S نیز مانند نسخه های قبلی وجود دارد. فضای داخلی نیز لوکس است و مجهز به چندین نمایشگر پیشرفته است. هرچند که برای نخستین بار فضای داخلی تمام چرم نمی باشد.

 

تصویری از نمای داخلی 4S و طراحی قابل قول آن

 

نقطه ای که سبب ایجاد تفاوت مکانیکی بین 4S با سایر توربو S ها می شود، اندازه موتور محور عقب آن است. موتور 4S حدود 80 میلی متر کوچکتر از موتور توربو و توربوS  پورشه می باشد. تفاوتی که پورشه می گوید، سبب جمع و جور تر شدن و کاهش وزن تایکان 4S شده است.

 

رندر جذاب پورشه 4S

Taycan 4S، بررسی مشخصات

تاکیان 4S که اکنون رونمایی رسمی شده است، برخی از مشخصات و ویژگی های فنی آن نیز منتشر شده است. آنچه که می توان از این پورشه الکتریکی برداشت کرد، قیمت مناسب در کنار عدم کاهش چشمگیر کیفیت است.

شتاب نفس گیر و البته قدرت حرکت قابل قبول برای اتومبیل های اسپرت از ویژگی های تایکان 4S محسوب می شود. از دیگر خصوصیات Taycan 4S، مدیریت هوشمند شارژ و طراحی آئرودینامیک آن است. چراکه طراحی آئرودینامیک تایکان 4S، در کم کردن میزان مصرف انرژی و درنتیجه افزایش برد حرکتی آن، با هر بار شارژ کامل را داشته است.

 

تصویری از نمای کلی و طراحی آئرودینامیک پورشه مدل تایکان 4S

 

عملکرد باتری ها و قدرت تایکان 4S

تایکان 4S دارای دو گزینه برای باتری می باشد. این باتری ها به ترتیب باتری اصلی و باتری پلاس نام دارند. باتری اصلی دارای 552 اسب بخار و باتری پلاس دارای 563 اسب بخار قدرت تولیدی می باشد.

 

بررسی صفر تا صد و نهایت سرعت تایکان 4S

پورشه تایکان 4S، قادر است در 3.8 ثانیه، به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت ( 60 مایل بر ساعت ) برسد. نهایت سرعت تایکان 4S نیز حدود 250 کیلومتر بر ساعت می باشد.

 

نمای عقبی جذاب و چراغ های خاص تایکان 4S برقی

 

سیستم ترمز تایکان 4S

پورشه تایکان 4S دارای ترمزهای ثابت 6 پیستونی در محور جلو و دارای دیسک های ترمز از جنس چدن است. در محور عقب نیز ترمزها چهار پیستونی می باشند. قطر دیسک ترمز در محور جلو 360 میلی متر و در محور عقب 358 میلی متر می باشد.

 

بررسی طراحی ظاهری تایکان 4S

قسمت جلویی تایکان 4S، کاملا گسترده، مسطح و با بال هایی کشیده محکم به نظر می آید. علت اصلی ایجاد این ویژگی ها، خطوط اسپرت شیب داری است که به سمت پایین طراحی شده است.

بدنه خودرو براق و ستون های عقبی کشیده و جذاب هستند. همچنین عناصر خلاقانه ای مانند آرم شیشه پورشه وجود دارد که در قسمت عقبی تایکان 4S با نور پردازی ویژه خودنمایی می کند.

 

تصاویر مرتبط با نماهای جلویی و عقبی پورشه تایکان 4S

 

مدت زمان لازم برای شارژ تایکان 4S چه قدر است؟

به گفته پورشه، در صورت ایده آل بودن شرایط ( برای مثال مناسب بودن دمای هوا )، یک ایستگاه شارژ سریع 800 ولتی ( volt 800-DC fast charging ) قادر به رساندن تایکان 4S از حالت شارژ 5 درصد به 80 درصد، در کمتر از 23 دقیقه خواهد بود.

مسلم است که همچنان مدت زمان لازم برای شارژ حتی بهترین ماشین های برقی جهان، بسیار بیشتر از مدت زمان سوختگیری خودروهای بنزینی است؛ اما پیشرفت های روز به روز در این حوزه، نشان می دهد ماشین های برقی بهتر و قوی تر از این خواهند شد.

 

تصویری از رینگ جذاب و پورت شارژ برقی تایکان 4S

 

تایکان 4S، با هربار شارژ کامل چه مسافتی را طی می کند؟

در حال حاضر هیچ اطلاعات خاصی از دامنه مسافت 4S با هربار شارژ کامل اعلام نشده است. اما انتظار داریم که برد مسافتی پورشه تایکان 4S، کمتر از خودروهای تسلا سری S باشد. سری S تسلا، مسافتی بین 555 تا 595 کیلومتر را طی می کنند که احتمالا این اعداد برای تایکان 4S کمتر خواهند بود.

پورشه اعلام کرده است EPA range تایکان 4S، پیش از عرضه عمومی آن، در آغاز سال 2020 و همزمان با عرضه عمومی آن اعلام خواهد شد.

 

چراغ ها و طراحی اسپرت ماشین برقی جدید پورشه، تایکان 4S

 

قیمت پورشه تایکان 4S

قیمت تایکان 4S، باتوجه به اخبار اعلام شده از پورشه، حدود 105 هزار دلار است. البته نسخه تایکان 4S با باتری پلاس، حدودا 111 هزار دلار خواهد بود. البته این قیمت ها برای عرضه در آلمان اعلام شده اند و بدون احتساب مالیات و عوارض می باشند.

این درحالی است که قیمت پایه برای Taycan Turbo مبلغ 152 هزار دلار و قیمت پایه برای توربو S حدود 186 هزار دلار می باشد.

پورشه تایکان 4S، از هم اکنون قابل سفارش است. همچنین 4S از ژانویه 2020 ( دی ماه 1398 ) وارد نمایندگی های اروپا خواهند شد.

 

 

 


پورشهارزان ترین پورشهتایکانTaycan 4S4STaycanپورشه تایکانتایکان 4sماشین جدید