تویوتا میرای 2021 | نقد و بررسی کانسپت جدید تویوتا+تصاویر
آخرین بروزرسانی در تاریخ 21 مهر 1398

تویوتا میرای 2021 که جز پر فروش ترین خودروهای هیدروژنی است، اکنون جدید ترین ماشین و کانست تویوتا است. تویوتا به تازگی اعلام کرده است که در نمایشگاه اتومبیل 2019 توکیو، مدل جدیدی از ماشین تویوتا میرای Toyota Mirai ) هیدروژن سوز خود، با عنوان تویوتا میرای 2021 را معرفی خواهد کرد. حدود 5 سال پیش تویوتا میرای هیدروژن سوز عرضه جهانی شد. اما اکنون، تویوتا با ایجاد تحولاتی چشمگیر در نسخه پیشین میرای، قصد دارد کانسپت مفهومی میرای مدل 2021 را که حرف های زیادی برای خودرو دوستان دارد را معرفی کند. همراه ما باشید، تا جدید ترین ماشین هیدروژن سوز تویوتا، با عنوان میرای 2021، که در حقیقت جدیدترین کانسپت تویوتا هم می باشد را نقد و بررسی و تمام مشخصات و ویژگی های فنی و ظاهری آن را موشکافی کنیم.

 

آنچه که در نقد و بررسی کانسپ جدید تویوتا با نام میرای 2021 بررسی خواهیم کرد:

1- کانسپت جدید تویوتا

2- در مورد سدان هیدورژنی Mirai

3- طراحی ظاهری Toyota Mirai Conceptو معرفی پلتفرم TNGA تویوتا

4- رنگ خاص کانسپت میرای 2021 هیوندای

5- کانسپت جدید تویوتا و فناوری FECV

6- ویژگی های فنی و طراحی کانسپت میرای تویوتا

7- بررسی فضای داخلی میرای 2021

8- و در پایان ...

 

 

کانسپت جدید تویوتا

کانسپت میرای 2021 تویوتا، جدیدترین ماشین تویوتا برای نمایش است. درست است که کانسپت جدید تویوتا از نسخه پیشین میرای الهام گرفته شده است؛ اما دارای تفاوت هایی اساسی است. در طراحی میرای 2021 جدید، شاهد تحولی جامع و البته فوق العاده دقیق و جذاب هستیم. در ادامه، بخشی از این تحولات در زمینه فناوری ها، طراحی داخلی، بدنه و ... بررسی خواهیم کرد.

 

تصویر نمای عقبی کانسپت میرای تویوتا

 

در مورد سدان هیدورژنی Mirai

نسل اول تویوتا میرای در سال 2014 عرضه جهانی شد. از آن زمان تا کنون، حدود 10,000 دستگاه از آن در سطح جهانی به فروش رسیده است. حجم فروشی که باعث هموارتر کردن مسیر خودروهای هیدروژنی برای فروش در سطح گسترده شده است.

سدان هیدروژنی میرای که تنها 5 سال از عرضه آن می گذرد، اکنون دستخوش تغییرات زیادی شده است. کانسپت هیدروژنی میرای 2021، یک کانسپت توسعه یافته و یک گام بزرگ در عرصه تولید خودروهای هیدروژنی محسوب می شود. علاوه بر بهبود فناوری های به کار گرفته شده در میرای، بهبود عملکرد سیستم های رانندگی، طراحی زیبا و اسپرت تر کردن فضای داخلی از جمله این تغییرات بوده است.

 

Yoshikazu Tanaka مهندس ارشد طراحی میرای در تویوتا می گوید:

ما برای ساختن اتومبیلی تلاش کرده ایم که رانندگان تمام وقت از آن استفاده کنند. در همین حین، خودرویی باشد که دارای طراحی احساسی و جذاب باشد. از دیگر ویژگی های آن، عملکرد پویا و پاسخگویی به تمام نیازهای شما می باشد. ماشینی که می تواند لبخند رضایت را در چهره راننده خلق کند."

 

طراحی داخلی خاص و ویژه تویوتا میرای

 

طراحی ظاهری Toyota Mirai Concept

و معرفی پلتفرم TNGA تویوتا

کانسپت جدید تویوتا با عنوان Mirai ، در ظاهر دارای یک طراحی پویا است که بر روی آخرین پلت فرم TNGA تویوتا ساخته و اجرا شده است. از ویژگی های پلت فرم TNGA تویوتا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • خطوط کم
  • ابعاد ظریف
  • بدنه براق و محکم
  • رینگ های بزرگ به قطر 20 اینچ

 

مجموع این ویژگی ها در کانسپت میرای Toyota ، سبب طراحی و تولید خودرویی با ظاهری قدرتمند و بسیاری متفاوت شده است.

 

رینگ های بزرگ به کار گرفته شده در جدیدترین کانسپت جدید تویوتا میرای

 

رنگ خاص کانسپت میرای 2021 هیوندای

از ویژگی های اصلی پلتفرم TNGA تویوتا، مدل رنگی خاص آن است. همانطور که در تصاویر میرای 2021 می بینید، رنگ آبی خیره کننده بدنه، از جذاب ترین بخش های طراحی آن محسوب می شود. این رنگ آبی جذاب طی فرآیند رنگ کاری چند لایه با عنوان Force Blue Multiple Layers حاصل شده است.

 

رنگ خاص و ویژه آبی در تویوتا میرای، کانسپت جدید تویوتا

 

کانسپت جدید تویوتا و فناوری FECV

علاوه بر بازنگری های مجدد در طراحی سیستم سوخت میرای 2021، مجموع تغییرات فیزیکی که در کانسپت 2021 میرای صورت گرفته، سبب افزایش ظرفیت ذخیره سازی هیدروژن آن شده است. به گفته تویوتا، این ظرفیت تا حدود 30 درصد افزایش داشته است. باتوجه به اینکه نسخه فعلی میرای تا 500 کیلومتر محدوده پیمایش دارد؛ این انتظار می رود که دست کم میرای 2021 تویوتا تا حدود 650 کیلومتر محدوده پیمایشی داشته باشد.

 

عکسی واقعی از تویوتا میرای 2021

 

ویژگی های فنی و طراحی کانسپت میرای تویوتا

باتوجه به استفاده از پلتفرم TNGA در کانسپت میرای جدید، سدانی با ارتفاع کم تر، عریض تر و البته با طول بیشتر طراحی شده است. برای ایجاد این ویژگی ها در کانسپت جدید میرای، دیفرانسیل جلو مدل قدیمی به دیفرانسیل عقب منتقل شده است.

 

تصویر سدان میرای تویوتا، با ارتفاع کم و خاص

 

بررسی فضای داخلی میرای 2021

فضای داخلی مجهز به یک صفحه نمایش 12.3 اینچی می باشد. قرار گیری صفحه نمایش در کنسول میانی در کنار سایر المان ها، فضای داخلی ساده و مدرنی برای انتقال حس بهتر و راحت را ایجاد کرده است.

از جمله امکانات اضافه شده در کانسپت 2021 میرای نسبت به نسخه پیشین می توان به این موارد اشاره کرد:

  • نمایشگر 12.3 اینچی
  • صفحه آمپر دیجیتالی
  • آینه عقب دیجیتالی

 

تصویری از فضای داخلی میرای 2021 تویوتا

 

و در پایان ...

باتوجه به تحولات اساسی که در کانسپت میرای 2021 پیاده سازی شده است، مشخص است که تویوتا سرمایه گذاری ویژه ای روی خودروهای هیدروژن سوز خود کرده است. تویوتا میرای 2021 مطابق با اخبار اعلام شده از سوی تویوتا، تا آخر سال آینده تولید و عرضه عمومی خواهد شد.

 

منبع : مجله تخصصی اخبار، نقد و بررسی و اطلاعات خودرو ناواران


تویوتاکانسپت جدیدکانسپت جدید تویوتامیرایجدیدترین ماشین تویوتامیرای 2021Toyota Mirai ConceptMiraiToyota Miraiماشین جدیدماشین جدید تویوتاتویوتا میرای