نقد و بررسی Bugatti Centodieci، ماشین جدید بوگاتی
آخرین بروزرسانی در تاریخ 27 مرداد 1398

طراحی استثنایی و قدرت گسترده و شگفت انگیز از ویژگی های بارز ماشین های بوگاتی برای حدود 110 سال است. این ها تمام نکاتی هستند که ردپایشان حتی در آخرین ساخته بوگاتی، Bugatti Centodieci همچنان دیده می شود. همراه ما باشید تا با نقد وبررسی Bugatti Centodieci، جدیدترین ماشین بوگاتی را بشناسیم.

 

Bugatti Centodieci، ماشین جدید بوگاتی

 

 

علت نام گذاری ماشین جدید بوگاتی

چنتودیچی که نام جدیدترین ماشین بوگاتی است، در زبان ایتالیایی به معنای 110 است. بوگاتی از انتخاب این اسم برای جدیدترین ماشین خود دو هدف داشته است. اول اینکه ادای احترامی به مدل EB110  بوگاتی باشد که در دهه 1990 تولید می شد. دوم اینکه همزمان با معرفی این مدل، بوگاتی 110 سالگی خود را نیز جشن گرفته است.

استفان وینکلمان، رئیس بوگاتی می گوید: "ما به تاریخ طولانی بوگاتی افتخار می کنیم ،تاریخی موفق که مدلی مانند EB110 تنها جزئی از آن است."

 

تصویر Bugatti Centodieci در کنار مدل های قدیمی بوگاتی

 

 

ادای احترام جدید ترین ماشین بوگاتی

با یک نگاه کلی به این ماشین جدید و قدرتمند بوگاتی، تاثیرات مستقیمی از مدل قدیمی  EB110 در آن متوجه خواهید شد که در طراحی بوگاتی چنتودیچی به کار رفته است. ادای احترام به مدل EB110 بوگاتی از جلو پنجره ای نعل اسبی آن کاملا مشخص است.

مشابه مدل EB110، لوگوی برند بوگاتی روی کاپوت نصب شده و مانند مدل های چندسال اخیر بوگاتی بر روی جلو پنجره ای نمی باشد. در ضمن 5 ورودی هوای گرد که در Bugatti Centodieci خودنمایی می کند به صورت مستقیم از مدل EB110 بوگاتی منتقل شده اند.

 

تصویر ورودی های هوای در ماشین جدید بوگاتی

 

 

نمای عقبی ماشین جدید بوگاتی، کاملا انحصاری

بر خلاف سایر المان ها موجود در ماشین جدید بوگاتی که ادای احترام به مدل EB110 بوگاتی هستند، نمای عقبی Bugatti Centodieci کاملا انحصاری است. یک باله بسیار بزرگ، چراغ های عقبی سرتاسری ، دیفیوزری غول پیکر و 4 خروجی اگزوز ویژه ترین المان های بخش عقبی چنتودیچی بوگاتی را تشکیل می دهند.

 


نمای عقبی به روز و جذاب بوگاتی Centodieci

 

 

مشخصات فنی Bugatti Centodieci

یک موتور 8 لیتری 16 سیلندری در جدیدترین ساخته خودروساز فرانسوی مانند همیشه خودنمایی می کند. سریع تر از شیرون بوگاتی!! 1600 اسب بخار قدرت این شاهکار جدید بوگاتی است. عدد مجذوب کننده 1600 حتی 100 واحد بالاتر از شیرون است.

این موتور شگفت انگیز بوگاتی، در عرض 2.4 ثانیه صفر تا صد را طی می کند. در حدود 13.1 ثانیه لازم است تا بوگاتی Centodieci به سرعتی معادل 300 کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین نهایت سرعت جدید ترین ماشین بوگاتی 380 کیلومتر بر ساعت است.

 

 

به گفته استفان وینکلمان این سرعت نهایت سرت در دنیای خودروهای اسپرت نیست. اما ما با طراحی Centodieci باردیگر نشان دادیم که وجود طراحی، کیفیت و عملکرد همه با هم مهم هستند و توجه به یکی از آن ها به تنهایی کافی نیست.

 

همچنین وزن این بوگاتی در مقایسه بوگاتی شیرون 20 کیلوگرم کمتر است.

 

قیمت Bugatti Centodieci

قیمت جدیدترین بوگاتی، حدود 9 میلیون دلار ( 8.9 ) به علاوه مالیات بر ارزش افزوده است؛ قرار است تنها 10 دستگاه از این بوگاتی هیجان انگیز تولید شود.

در ضمن، مدلی که از جدیترین ماشین بوگاتی رونمایی شده است سفید رنگ است؛ البته به گفته کمپانی بوگاتی هیچ محدودیتی در رنگ بندی این خودرو برای سفارش دهندگان وجود نخواهد داشت.

 


 

تصاویر جذاب از بوگاتی Centodieci جدیدترین ماشین بوگاتی

 

 

 

 


Bugatti Centodieciبوگاتیماشین جدیدماشین جدید بوگاتیجدیدترین ماشین بوگاتیشیرون110بوگاتی شیرونجدیدترین بوگاتیچنتودیچیBugattiCentodieci