آکورا TLX مدل 2021 | بررسی کامل جدیدترین خودرو آکورا
آخرین بروزرسانی در تاریخ 27 شهریور 1399

Acura TLX 2021 ، آکورا TLX مدل 2021 ، بررسی کامل

 

آکورا TLX  نمونه ای از خودروهای اسپرت کم نظیر عرضه شد! سدان اسپرت و لوکس آکورا Acura TLX 2021  با پکیج های آیرودینامیکی و پیشرانه های قدرتمند خورجینی شش سیلندر و توربوشارژ رونمایی شد. جدیدترین خودرو اسپرت آکورا  با عنوان TLX دیدنی و شگفت انگیز است. خودروساز ژاپنی این خودرو را بسیار زیبا و دوست داشتنی طراحی کرده است. آشکار است آکورا قصد دارد در جایگاه برندی متمرکز بر عملکرد و قدرت قرار داشته باشد و به همین علت با گزینه های بازگشت مدل اِس و پیشرانه توربوشارژ تلاش کرده است قدرت خودرو را افزایش دهد. با ما همراه باشید تا به بررسی جدیدترین خودرو آکورا Acura TLX 2021  بپردازیم.

 

تصویر آکورا Acura TLX 2021  از نمای روبه رو و کنار

 

شکل ظاهری آکورا  Acura TLX 2021 

آکورا در طراحی آکورا TLX Acura TLX 2021 به طراحی مفهومی Type S توجه داشته است؛ یعنی سدان آکورا TLX دارای خطوط پرچین و شکن و موج دار، بدنه ای خشن و چروک دار و شکل قرار گیری عریض و پایین است. جلوپنجره زاویه ای با چراغ های Jewel Eye آکورا و LED  روشنایی روز Chicane چهره آکورا TLX Acura TLX 2021 را گیراتر و جذاب تر کرده است. چراغ های عقب انتهای خودرو آکورا TLX نیز طراحی جالب و دیدنی دارند.

 

Acura TLX 2021   آکورا

تصویر آکورا Acura TLX 2021 از نمای عقب و کنار

 

با وجود پکیج A-Spec، قطعه های تیره رنگ به همراه مجموعه ای بی مانند از اسپویلر عقب و رینگ های 19 اینچی به امکانات خودرو آکورا TLX نمونه 2021 افزوده شده است.

مدل  Type S آکورا TLX ، در مقایسه با پکیج A-Spec، امکانات بیشتری دارد. ورودی های هوای کنار آکورا TLX بزرگ تر است و جلوپنجره 5 ضلعی الماسی دارد. دیفیوزر عقب و اسپلیتر جلو آکورا TLX به اسپویلر عقب آکورا TLX می پیوندد و پکیج آیرودینامیکی ماشین آکورا TLX را تکمیل می کند. رینگ های 20 اینچی و خروجی های چهارگانه اگزوز بخشی از پکیج اسپرت آکورا TLX هستند.

 

 gold Acura TLX 2021  

عکس آکورا Acura TLX 2021 طلایی رنگ از نمای جلو

 

آکورا Acura TLX 2021 هنوز درباره جزئیات مشخصه های کارکردی مثل قدرت پیشرانه برای نسخه Type S سخنی نگفته است، اما وعده داده با افزایش 50 درصدی گشتاور در مقایسه با پیشرانه 5/3 لیتری و خورجینی 6 سیلندر کنونی بسیار قدرتمندتر شود. نمونه های استاندارد TLX پیشرانه جدید 4 سیلندر و دو لیتری توربوشارژ دارند. این پیشرانه جدید 380 نیوتن متر گشتاور و 272 اسب بخار قدرت تولید می کند. همچنین، 132 نیوتن متر گشتاور و 66 اسب بخار قدرت بیشتر از پیشرانه تنفس طبیعی 4/2 لیتری پیشین ایجاد می کند.

 

silver Acura TLX 2021 

تصویر آکورا Acura TLX 2021 ، نقره ای از نمای کنار

 

مشخصات فنی Acura TLX 2021 

مهندسان آکورا TLX می گویند گشتاور پیشرانه در 1،500 دور در دقیقه، حدود 166 نیوتن متر بیشتر شده است. پیشرانه ها قدرت خروجی را از جعبه دنده 10 سرعته به چرخ ها می رسانند. سیستم جلو محرک، گزینه ای استاندارد برای آکورا TLX است. همچنین، نسل چهارم از سیستم توزیع گشتاور پیشرفته با عنوان سیستم تمام چرخ و متحرک Super Handling در نمونه Type S به منزله گزینه استاندارد و در دیگر نمونه های  TLX به منزله آپشن عرضه می شود.

 

blue Acura TLX 2021 

تصویر آکورا Acura TLX 2021 ، از نمای کنار و بالا

 

طراحی داخلی Acura TLX 2021 

داخل تمام مدل های ماشین آکورا TLX می توانید کابینی را مشاهده کنید که از نظر امکانات، فناوری روز دنیا را در مقابل دیدگانتان به نمایش می گذارد! داخل کابین خودرو صفحه نمایش 2/10 اینچی و آخرین نمونه True Touchpad Interface را مشاهده می کنید. صفحه نمایش 7 اینچی و دیجیتالی در نمایشگر داشبورد راننده یکی از آپشن های استاندارد است.  صفحه نمایش 5/10 اینچی هدآپ نیز به شکل آپشن عرضه می شود. سیستم Integrated Dynamics  خودرو اسپرت آکورا TLX با صفحه مدرج و نقره ای رنگ هدایت می شود و حالت قابل تنظیم و رانندگی شخصی را ارائه می دهد.

 

cabin Acura TLX 2021 

عکس نمای داخلی خودرو آکورا Acura TLX 2021 

 

آکورا TLX مدل 2021 بر پلتفرم جدید قرار می گیرد که در مقایسه با قبل مستحکم تر به نظر می رسد! همچنین، آکورا TLX از سیستم دو جناغی در جلو به جای تعلیق قدیمی مک فرسون بهره می برد. البته هنوز هم آکورا NSX مستحکم ترین ماشین در سبد خودروسازان ژاپنی است. محل قرارگیری کمک فنرهای جلو، باتری 12 ولت در صندوق عقب آکورا TLX و سیستم ترمز برقی مانند آکورا NSX است تا نمونه TLX را به سدانی قابل اطمینان و مستحکم مبدل کند.  

 

cabin 2Acura TLX 2021 

تصویر دیگر از نمای داخل خودرو آکورا Acura TLX 2021 

 

مجموعه ای کامل از فناوری های کمک راننده و سیستم های ایمنی AcuraWatch گزینه های استاندارد موجود هستند تا از تصادفات جاده ای جلوگیری کنند! گفته می شود طراحی سه اتاقه جدید سرنشین جلو آکورا همچون دستکش بیس بال از برخورد سرنشین به جلو محافظت می کند!

 

تصویری متفاوت از داخل خودرو آکورا Acura TLX 2021 

 

قیمت نمونه جدید آکورا Acura TLX 2021 

آکورا TLX مدل 2021 با قیمت 500، 37 دلار عرضه شده است. البته 1025 دلار نیز به عنوان هزینه حمل و نقل به آن افزوده می شود.

همان طور که در آغاز گفتیم مدل آکورا TLX طراحی دوست داشتنی و زیبا دارد، اما قضاوت نهایی با راننده است. باید منظر باشیم تا TLX جدید به زودی وارد بازار شود و علاقه مندان به سدان های اسپرت با خرید این خودرو کم نظیر از تجربه خود بگویند.

 

 

 


خودروماشینجدیدترین خودروآکوراآکورا TLXآکورا TLX مدل 2021بررسی خودرونقد و بررسی خودرو