نقد و بررسی خودرو لوتوس امیرا 2023 
آخرین بروزرسانی در تاریخ 01 شهریور 1400

بالاخره نوبت به نقد و بررسی خودرو جدید لوتوس با نام lotuscars Emira فرا رسیده است. خودرویی که علاقه مندان به دنیای ماشین را مدتی منتظر نگه داشته بود. این مدل آخرین خودرو لوتوسی است که از موتور درون سوز استفاده می کند. خودرو جدید لوتوس امیرا، پلی بین خودروهای قبلی (Elise ، Exige و Evora) و آینده خودروهای تمام الکتریکی است. فروش این خودرو از بهار 2022 با قیمت 60.000 پوند آغاز می شود.
شرکت لوتوس، خودرو امیرا 2023 را موفق ترین مدل از انواع خودروهایی می داند که تا کنون ساخته شده است. همچنین، جیلی جانی به عنوان یک سرمایه گذار اولین شخصی است که در تأسیسات شرکت انگلستان 100 میلیون پوند سرمایه گذاری کرده و جانی دوباره به این شرکت بخشیده است.

 

تصویر خودرو لوتوس امیرا آبی

 

مشخصات فنی لوتوس امیرا

خودرو امیرا یک کوپه دو سرنشین موتور وسط است که شرکت سازنده آن ادعا می کند طراحی و اجرا اجزای تشکیل دهنده آن کاملاً جدید هستند. با این حال به نظر می رسد فاصله بین دو محور آن همانند Evora ،2574 میلی متر است. ساختار Emiras از اکستروژن آلومینیومی چسبیده ایجاد شده و دارای دو موتور است.
لوتوس ادعا دارد که کیفیت امیرا فراتر از خودروهای اسپرت قبلی است و طراحی سبک و راحتی آن در اولویت کار قرار گرفته است؛ به همین دلیل وزن خالص این خودرو 1405 کیلوگرم است. از تغییرات اصلی این مدل لوتوس نیز می توان به سیستم مکش هوا و اگزوز جدید آن اشاره کرد. با وجود اینکه امیرا خودرویی سوپر اسپرت محسوب می شود، دارای سیستم کمک راننده پیشرفته همچون کروز کنترل تطبیق پذیر، ترمز خودکار، اخطار خواب آلودگی، اخطار خروج از بین خطوط و عدم تمرکز می باشد که می توان از آن به عنوان یک مزیت مهم نام برد.

 

تصویر کابین خودرو لوتوس امیرا 2022

 

قدرت سوپر اسپرت Lotus Emira

این خودرو در دو نسخه عرضه می شود که در نسخه اول یک موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر سوپر شارژ با گشتاور 394 اسب بخار(در خودرو Evora و Exige استفاده شده) و در نسخه دوم یک موتور 2 لیتری 4 سیلندر توربو شارژ با گشتاور 355 اسب بخار که توسط شرکای جدید مرسدس AMG ارائه شده است استفاده می شود. موتور 3.5 لیتری با گیربکس دو کلاچ و موتور 2 لیتری به صورت دستی یا اتوماتیک عرضه می شود که مشتریان می توانند بسته به نظر خود یکی از این دو مدل جذاب را سفارش دهند.
درست است که موتور بنز قدرت بیشتری تولید می کند اما موتور 6 سیلندر همیشه وجود نخواهد داشت. از این رو لوتوس امیرا آن را با نسخه بالاتری از مرسدس جایگزین کرده که در زیر کاپوت قرار گرفته و گشتاوری برابر با 415 اسب بخار تولید می کند. صفر تا صد این خودرو تنها به 4.5 ثانیه زمان احتیاج دارد و نهایت سرعت آن 290 کیلومتر در ساعت است.

 

تصویر طراحی خودرو لوتوس امیرا

 

در پایان...

خودرو امیرا که جانشین Evora معرفی شده، یکی از رقیبان اصلی پورشه 718 کیمن است. زمان تحویل خودرو لوتوس امیرا سال آینده می باشد که مشتریان آن از الان می توانند با ثبت نام و پیش پرداخت صاحبان اولیه این سوپر اسپرت های لوتوس باشند.

 


لوتوسلوتوس امیراEmiraسوپر اسپرت