استون مارتین از والهالا رونمایی می کند!
آخرین بروزرسانی در تاریخ 31 مرداد 1400

اولین سری خودرو سوپر اسپرت موتور وسط استون مارتین، والهالا نام دارد. والهالا دیگر نسخه محدود با موتور 6 سیلندر و 1.2 میلیون پوندی نخواهد بود، اما این مدل همچنان از TUB فیبر کربنی و سیستم هیبریدی استفاده کرده است. هر آنچه که از زمان کانسپت اولیه خودرو Aston Martin Valhalla به خاطر دارید فراموش کنید. والهالا چیزی فراتر از حد تصور ما خواهد بود.
تنها چیزی که از زمان معرفی اولیه این خودرو سوپر اسپرت تا به امروز تغییر نکرده صندلی دو سرنشین با موتور وسط و TUB کربن دار آن است. قیمت، تعداد تولید، سرعت، طراحی ظاهری و ... این خودرو کاملاً تغییر کرده است.

 

تصویر عقب خودرو استون مارتین والهالا

 

آنچه در ادامه می خوانیم...

 

تغییرات Aston Martin Valhalla 2022

والهالا دیگر یک نسخه تولید محدود 500 تایی که با قیمت 1.2 میلیون پوند به فروش برسد، نخواهد بود! پیش تر تصور می کردیم خودرو جدید استون مارتین دارای موتور هیبریدی 3 لیتری 6 سیلندر است. سری جدید خودرو والهالا بیش از نیمی از برآورد قیمت اولیه، قیمت گذاری شده و دارای موتور هیبریدی 4 لیتری  و 8 سیلندر توربو شارژ است. این خودرو بازسازی شده در حال حاضر زاده والکری نام دارد.

 

تصویر لاستیک خودرو والهالا 2022

 

میزان تولید مدل والهالا

بهترین گزینه برای تصور امکانات منحصر به فرد سوپر اسپرت والهالا بررسی مدل مفهومی مشابه Ferrari SF90 است. (البته با قیمتی بالاتر) یکی از رقیبان اصلی والهالا و فرزندان آن بدون شک Ferrari GTB 296 خواهد بود. استون تا کنون صحبتی در مورد محدود کردن خودرو جدید خود نداشته است، البته با توجه به قیمت و رتبه این خودرو تخمین زده می شود که تمام تولید آن به بیش از 1000 خودرو نرسد. 

 

تصویر جلویی خودرو استون مارتین والهالا

 

مشخصات فنی خودرو 

پیشرانه والهالا همان موتور توسعه یافته سری سیاه مرسدس AMG GT است که دارای میل لنگ صفحه تخت می باشد. موتور خودرو والهالا قادر است با گشتاور 7200 دور در دقیقه قدرتی بالغ بر 740 اسب بخار تولید کند؛ این یعنی بالاترین خروجی که تاکنون از این موتور دیده شده است. علاوه بر آن دو موتور الکتریکی آن که در محور جلو و عقب قرار گرفته، 201 اسب بخار قدرت تولید می کنند تا مجموع خروجی این سیستم 937 اسب بخار باشد. 
صفر تا صد خودرو والهالا 2.5 ثانیه زمان لازم دارد و نهایت سرعت این سوپر اسپرت استون مارتین 350 کیلومتر بر ساعت است. والهالا در حالت تمام برقی تنها 15 کیلومتر حرکت می کند، با این حال در حالت تمام برقی نیز توانایی رسیدن به سرعت 130 کیلومتر بر ساعت را دارد. وزن خشک والهالا 1550 کیلوگرم است که 2 کیلوگرم سبک تر از SF90 می باشد. 

 

خودرو استون مارتین والهالا با طراحی زیبا و خاص

 

در نتیجه...

انتظار می رود خودرو جدید استون در سه ماهه دوم سال 2023 به بازار عرضه شود. این یعنی سوپر اسپرت والهالا حدوداً 2 سال به سرمایه گذاران فرصت می دهد تا منتظر تولید اولیه خودرو سری موتورهای استون مارتین باشند.
 


استون مارتینوالهالاخودرو اسپرتخودرو