آخرین بروزرسانی در تاریخ 20 دی 1398

مرسدس بنز به تازگی خودروی مفهومی خود، که با الهام از فیلم آواتار طراحی شده را با نام Vision AVTR معرفی کرده است. مرسدس بنز ویژن AVTR با کمک جیمز کامرون، کارگردان فیلم آواتار طراحی شده است. مطمئنا این دنباله ای نیست که کامرون قول آن را داده بود؛ اما، خودرو مفهومی مرسدس بنز ویژن AVTR، علاوه بر اینکه جذاب ترین خودرو نمایشگاه CES 2020 بود، ترکیبی از یک طراحی عجیب و غریب، نگاهی ویژه به آینده خودروسازی و یک پدیده خارق العاده در عرصه تکنولوژی و هوش مصنوعی محسوب می شود. پیشنهاد می کنیم ادامه نقد و بررسی جدید ترین خودرو مفهومی مرسدس بنز ( Vision AVTR ) را هرگز از دست ندهید.

 

پیشنهاد میکنیم حتما مطالعه کنید:  مرسدس بنز 600 GLS میباخ، شاسی بلند سوپر لوکس

 

 

پدیده ای به نام « مرسدس بنز ویژن AVTR »

مرسدس بنز ویژن آواتار، نتیجه برداشته شدن مرزهای بین وسایل نقلیه و موجودات زنده می باشد. VISION AVTR بیش از هر خودرو دیگری، نشان می دهد که چگونه یک وسیله نقلیه می تواند به طور هماهنگ با محیط اطراف خود مخلوط شود و با آن ارتباط برقرار کند. در آینده جهان، مطمئنا خودروهای لوکس، تلفیقی از انسان و طبعیت اطراف او با کمک فناوری هستند.

 

 

مرسدس بنز VISION AVTR، فرصتی برای تجربه ای همه جانبه

ارتباط بصری بین مسافران و دنیای خارج توسط ماژول صفحه نمایش منحنی که جایگزین داشبوردهای معمولی می باشد، ایجاد می شود. نمایش محیط اطراف، فضای داخلی را زنده می کند و به مسافران این امکان را می دهد تا به صورت کاملا دقیق و مستقیم، محیط اطراف خود را کشف کنند. از جذابیت های این تصاویر در مرسدس بنز VISION AVTR، این است که مسافران از نیروهای مختلف طبیعت که به طور عادی در چشم انسان قابل مشاهده نیستند آگاه می شوند. از جمله این نیرو ها می توان به میدان های مغناطیسی، بیولوژیکی و ماوراء بنفش اشاره کرد.

 

 

کنترل شهودی !!!

در فضای داخلی  VISION AVTR، ارتباط بین راننده و وسیله نقلیه از طریق واحد کنترلی کاملا بصری اتفاق می افتد. در کنسول مرکزی، یک کنترل ویژه طراحی شده است که با راننده ارتباط بیومتریک برقرار می کند.

 

 

فناوری باتری آلی

مجموعه باتری 110 کیلووات ساعتی به کار گرفته شده در مرسدس بنز VISION AVTR، برخلاف باتری های معمول که از مواد و فلزات سمی و مضر استفاده می کنند، مبتنی بر گرافن است و به صورت 100 درصد قابل بازیافت می باشد.

 

 

قابلیت شارژ سریع و استثنایی

تکنولوژی پیشرفته باتری های دوستدار طبیعت VISION AVTR باعث شده است که این مرسدس بنز عجیب و غریب، پس از تنها 15 دقیقه شارژ، با ظرفیت حدود 110 کیلووات ساعت، مسافتی حدود 700 کیلومتری را طی کند.

 

مطمئن و بدون انتشار گازهای گلخانه ای

VISION AVTR  با چهار موتور الکتریکی فوق العاده و کارایی نسبتا بالا، چشم انداز ویژه ای را از خودروهای آینده به نمایش می گذارد. به لطف توزیع گشتاور هوشمند و کاملا متغیر، قدرت تولید هر چهار موتور به بهترین وجه ممکن به صورت تمام اتوماتیک مدیرت می شوند. موتورهای برقی VISION AVTR در مجموع می توانند تا 470 اسب بخار نیرو تولید کنند.

 

 

شاهکاری در افزایش کارایی

در مرسدس بنز جدید، توجه به راندمان، فراتر از مفهوم عادی آن صورت گرفته است. کاهش مصرف انرژی تا حد ممکن برای هر تجربه رانندگی از یک سو، و از سویی دیگر توجه به تامین انرژی کارآمد در تمام بخش های مختلف طراحی  VISION AVTR قابل لمس است.

از ویژگی های منحصر به فرد طراحی مرسدس بنز VISION AVTR، وجود سنسورها و تراشه های فوق پیشرفته برای افزایش هرچه بیشتر کیفیت رانندگی می باشد. منبع تغذیه آن ها توسط نیروی ذخیره شده در صفحات یکپارچه خورشیدی که در قسمت عقبی VISION AVTR تعبیه شده اند، تامین می شود. به همین منظور 33 فلاپ چندمنظوره متحرک در قسمت عقبی این خودرو طراحی شده اند که علاوه بر تامین انرژی، به آئرودینامیک خودرو نیز کمک ویژه ای می کنند.

 

 

منبع : مجله تخصصی اخبار، نقد و بررسی و اطلاعات خودرو ناواران

 


بنزآواتارVision AVTRبنز جدیدمرسدس بنز