اولین ماشین برندهای معروف
آخرین بروزرسانی در تاریخ 06 مرداد 1398

صنعت خودروسازی، در سال های اخیر، پیشرفت های چشمگیری داشته است. جذابیت خودروهای نوین، دلیل نمی شود تا تاریخچه جذاب اولین خودروهای برندهای معروف را فراموش کنیم. اگر علاقه مند به صنعت خودرو سازی هستید و یا به قول معروف، ماشین باز هستید؛ پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله جذاب در مورد اولین ماشین های تولیدی توسط برترین و معروف ترین برندهای جهان را بخوانید...

 

رولز رویس و داستان آن

چارلز رولز،یک اشراف زاده ثروتمند بود که در سال 1904 بعد از آشنایی با هنری رویس که در آن زمان خودرویی تولید کرده بود، پیشنهاد خرید خودروهای رویس را به او داد. اما، این پیشنهاد یا سرمایه گذاری با یک شرط همراه بود. رولز، در صورتی خودروهای رویس را می خرید، که نام او هم در برند قرار می گرفت.

بدین صورت برند رولز رویس شکل گرفت که در سال 1998 در اختیار کمپانی بی ام و قرار گرفت. اما مهم ترین مسئله این است که با گذشت سال ها، برند رولز رویس همچنان به عنوان یک برند لوکس با خودروهایی گران قیمت و خاص شناخته می شود.

 

 

کادیلاک و اولین خودرو آن

کادیلاک در سال 1902 نخستین خودرو خودرو را با مدل A تولید کرد. این خودرو، یک خودرو شهری بود که با هدف تولید یک ماشین به صرفه با قیمتی مناسب برای شهروندان آمریکایی تولید شده بود. پس از این عرضه، برند کادیلاک که توسط هنری لیلند ایجاد شده بود مورد اقبال ویژه قرار گرفت.

برند کادیلاک، در سال 1909 در اختیار کمپانی جنرال موتورز قرار گرفت.

 

 

مرسدس بنز و نخستین ماشین 3 چرخش

کارل بنز، رونمایی رسمی از اولین ماشین خود را در سال 1886 انجام داد. البته، خاطر نشان کنیم که برند مرسدس بنز، سال ها بعد و در سال 1901 ثبت و وارد عرصه خودروسازی شد.

اولین ماشین مرسدس بنز، تنها 3 چرخ داشت و پیشرانه آن توان تولید 0.75 اسب بخار را داشت. حدود 7 سال بعد، مرسدس بنز توانست اولین ماشین چهار چرخ خود را تولید کند.

 

 

پژو، برند فرانسوی جذاب و اولین ماشین آن

پژو، در سال 1891 اولین ماشین خود را تولید کرد. این خودرو، با موتور 2 سیلندری خود، دارای محور عقب متحرک بود. جالب است که در اولین سال، پژو تنها توانایی تولید  5 نسخه از اولین ماشین خود را داشت. در سال دوم، این توان به 29 دستگاه درسال افزایش یافت.