علت حضور خودروهای تسلا در گمرک ایران + تصویر
آخرین بروزرسانی در تاریخ 19 فروردین 1398

عکس ها و ویدئو های منتشر شده از حضور خودرو های محبوب و لوکس تسلا در گمرک ایران از طریق شبکه های اجتماعی، سر و صدای زیادی به پا کرده است و هیچ فرد یا سازمانی هنوز علت حضور این خودرو های تسلا در گمرک ایران را بیان نکرده است.

تسلا یکی از شرکت های خودروسازی آمریکایی و از جمله بزرگ ترین و معتبر ترین برندها در حوزه خودروهای الکتریکی می باشد که مدت هاست در حوزه فناوری خودروهای خودران نیز حرف هایی برای گفتن دارد.

 

تصویر تبلیغاتی خودرو تسلا X، که به تازگی وارد گمرک ایران شده است

 

طبق آمار های به دست آمده، تعداد خودروهای تسلا دیده شده در گمرک غرب، 4 دستگاه می باشد. از این 4 دستگاه تسلا، 2 دستگاه آن تسلا مدل 3، یک دستگاه تسلا مدل S و یک دستگاه هم تسلا مدل  X می باشد.

 

حضور 4 دستگاه تسلا در گمرک ایران

 

بسیاری این احتمال را می دهند که این خودرو ها تا چند روز دیگر از طریق گمرک ایران به سایر کشور ها ترنسفر می شوند، که باتوجه به حضور این 4 خودرو در گمرک غرب، احتمال ترنسفر شدن آن ها به سایر کشورها قدری بعید می باشد.

عده ای دیگر این احتمال را می دهند که این خودرو ها برای استفاده در سفارتخانه ها وارد کشور شده اند که وجود مدل ها و رنگ های مختلف، قدری شک برانگیز می باشد.

 

مدل های محتلف خودرو تسلا در گمرک ایران

 

از طرفی هم باتوجه به عدم وجود سازو کار مشخص و امکانات لازم در کشور، برای این خودروهای برقی، این احتمال که توسط یک شرکت داخلی وارد کشور شده باشند تقریباً منتفی می باشد. باتوجه به شرایط موجود، فعلا وضعیت و علت ورود این تسلاها با اصالت آمریکایی همچنان نا مشخص است و برای روشن شدن تکلیف این خودروها، باید منتظر خبرهای بعدی باشیم.

منبع: اسب بخار


تسلاخودروهای تسلاتسلا در گمرک ایرانتسلا X