هایما M5، مشخصات فنی و قیمت ماشین جدید ایران خودرو
آخرین بروزرسانی در تاریخ 05 مرداد 1398

هایما M5، جدیدترین خودرو چینی ایران خودرو

 

پس از موفقیت های چشمگیر شاسی بلندهای S5 و S7 از کمپانی هایما، این بار، ایران خودرو، مدل M5 هایما را انتخاب کرده است. M5، یک سدان از برند هایما است. با توجه به تصاویر جاسوسی منتشر شده از هایما چینی در ایران، به احتمال زیاد نسخه 2017 M5، نسخه مورد نظر ایران خودرو برای تولید و عرضه این سدان چینی در کشور است.


تصویر باپوشش استتاری هایما M5 در ایران

 

هایما M5 و ایران خودرو

همان طور که گفتیم، پس از موفقیت نسخه های شاسی بلند هایما در بازار ایران، این بار گروه صنعتی ایران خودرو مدل M5 هایما را که یک سدان است برای معرفی و فروش در بازار ایران انتخاب کرده است.

خبر ورود هایما M5 با انتشار چند عکس جاسوسی از این خودرو چینی جدید با پوشش استتاری در جاده های ایران انتشار یافت. این خودرو که در حال تست های جاده ای با پوشش استتاری بوده است، توسط عکاسان ثبت شده است. باتوجه به سلیقه بازار ایران و همچنین تم طراحی هایما M5 در صورت عرضه این خودرو با قیمتی مناسب، انتظار می رود استقبال خوبی از این تازه وارد چینی صورت بگیرد.

 

مشخصات فنی هایما M5

هایما M5، در کشور چین با دونسخه مختلف عرضه می شود.

نسخه اول: در نسخه اول، هایما M5 مجهز به یک موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری می باشد. این موتور 1.6 لیتری، توان تولید 123 اسب بخار قدرت و 161 نیوتن متر گشتاور را دارد.

نسخه دوم: نسخه دوم هایما M5 دارای پیشرانه توربوشارژ 1.5 لیتری می باشد. این موتور توربوشارژ 154 اسب بخار قدرت تولیدی دارد. همچنین گشتاور تولیدی آن 220 نیوتن متر می باشد.

هر دو نسخه، هم با  گیربکس دستی 6 سرعته تولید می شوند و هم با گیربکس اتوماتیک 5 سرعته تولید می شوند.

وزن هایما M5، ماشین چینی جدید ایران خودرو، 1350 کیلوگرم است که مدل صفر کیلومتر این تازه وارد چینی حدود 7 لیتر بنزین در هر 100 کیلومتر مصرف می کند.

نسخه بنزینی هایما M5، سرعت صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان 12 ثانیه طی می کند. همچنین نسخه توربوشارژ این تازه وارد چینی، سرعت 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت را در مدت زمان 10 ثانیه طی می کند. لازم به ذکر است، هنوز مشخصات فنی نسخه ای که در ایران تولید خواهد شد به صورت رسمی منتشر نشده است. مشخصات ارائه شده، برحسب نسخه 2017 هایما M5 می باشند.

 

هایما M5، ماشین چینی جدید ایران خودرو

 

مشخصات ظاهری هایما M5

از لحاظ طراحی کلی پلتفرم، می توان گفت هایما M5، شباهت زیادی به نسخه های پیشین خودروی هیوندای سوناتا دارد. این در حالی است که هایما M5 چینی، اندکی کوچک تر از هیوندای سوناتا می باشد.

ارتفاع M5 چینی، حدود 1/47 متر و عرض آن 1/86متر می باشد. طول این خودرو نیز 4/69 متر می باشد.

 

امکانات موجود در هایما M5

از جذاب ترین بخش های موجود در هایما M5، کابین این خودرو چینی است که بارها مورد بازنگری واقع شده است. در حال حاضر، یک صفحه نمایش جذاب و لمسی با اندازه ای مناسب در قسمت میانی داشبورد خودنمایی می کند.

درضمن کلیه امکانات جانبی به خصوص امکانات مرتبط با بخش تهویه خودرو، به صورت لمسی و بدون حضور دکمه های فیزیکی تعبیه شده است. کنسول میانی و فرمان، ساده طراحی شده و چندان دلفریب نمی باشند.

از دیگر امکانات موجود در هایما M5، وجود سانروف، آینه بغل جمع شونده خودکار، رینگ های اسپرت و استارت دکمه ای می باشد.

 

فضای داخلی هایما M5

 

قیمت هایما M5، جدیدترین خودرو چینی ایران

نسخه ای که در ایران دیده شد است، و به احتمال زیاد، نسخه فامیلی هایما M5 2017 است. این خودرو در کشور چین، با قیمتی حدود 12 هزار دلار به فروش می رسد. قیمت این خودرو در ایران هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.

 

حضور هایما M5 چینی در ایران

 


ایران خودروماشین چینیچینیماشین جدیدهایماM5هایما M5