نگاهی عمیق به مدل مفهومی بنتلی EXP 100 GT+تصاویر
آخرین بروزرسانی در تاریخ 04 شهریور 1398

برند معروف بنتلی، همزمان با جشن 100 سالگی حضور خود در عرصه خودرو سازی جهان از مدل مفهمی و جذاب خود با EXP 100 GT رونمایی کرد. همانطور که از نام EXP 100 GT  Bentley پیداست، عدد صد یادبودی از صدمین سالگرد تاسیس Bentley (بنتلی) است. اگر علاقه مند به بررسی مشخصات فنی، جزئیات دقیق و فناوری ها موجود در لوکس ترین خودروی مفهومی بنتلی هستید پیشنهاد می کنیم هرگز ادامه این مقاله را از دست ندهید.

مطلب مشابه: بنتلی کانتیننتال جی تی 2020

 

طراحی  بنتلی EXP 100 GT به مناسبت صدمین سالگرد برند بنتلی

 

به گفته کمپانی بنتلی، EXP 100 GT  Bentleypخودرویی خودران و از جنس آینده است؛ خودرویی که با احترام به تمام قوانین طبیعت طراحی شده است و فناوری های به کار گرفته شده در آن تماما در جهت افزایش توانایی هوش مصنوعی خودرو برای درک هرچه بهتر احساسات سرنشینان و افزایش کیفیت سفرهایشان است.

 

100 سالگی Bentley از جنس آینده

برخلاف بسیاری از برندهای معروف دیگر صنعت خودروسازی که معمولا در زمان جشن های سالگرد تاسیس کمپانی خود با الهام از مدل های کلاسیک و قدیمی خود، خودرویی طراحی و معرفی می کنند، مانند کمپانی بوگاتی که Bugatti Centodieci را معرفی کرد؛ کمپانی بنتلی در جشن 100 سالگی خود، برخلاف عادت معمول، سنتی شکنی کرده است و بجای نگاه به گذشته، با نگاه به آینده کانسپت خودران برقی ای را طراحی کرده است که خودرویی باشکوه و فوق لوکس است. خودرویی که تولید نهایی آن سال 2035 میلادی خواهد بود.

 

تصویر ماشین برقی و خودران بنتلی EXP 100 GT

 

بنتلی EXP 100 GT  از هر سو جذاب

 EXP 100 GT یک ماشین برقی است که در حقیقت ترکیبی از نماد های و المان های همیشگی برند بنتلی با نگاه ویژه و متفاوت بنتلی به آینده جهان خودروسازی است. EXP 100 GT  Bentleyتمام ویژگی های لازم برای یک خودرو لوکس را دارد تا سرآمدی بر خودروهای لوکس و خودران آینده شود. ویژگی ها و ظرافت های به کار گرفته شده در جز به جز طراحی این خودرو به گونه ای است که هر سلیقه ای را جذب خود می کند. بنتلی  EXP 100 GT جز معدود ماشین هایی است که از هر سو جذاب است.

 

 

ویژگی های ظاهری بنتلی EXP 100 GT

آنچه که بیش از همه در بنتلی EXP 100 GT خودنمایی می کند، جلوپنجره ای فوق متفاوت و باشکوه آن است. جالب است بدانید جلوپنجره ای بنتلی EXP 100 GT  از 6000 چراغ ال ای دی تشکیل شده است. جلو پنجره ای که شخصیتی با ابهت و ویژه را برای بنتلی EXP 100 GT خلق کرده است.

 

تصویر  بنتلی EXP 100 GT  و جلوپ پنجره ای جذاب آن

 

هرچند که آینده گرایانه طراحی شده است، اما چراغ جلوهای گرد بنتلی EXP 100 GT، یادآور خودروهای باشکوه و کلاسیک قدیمی است. جذاب ترین بخش، درخشش شکوهمندانه آرم و نشان بنتلی روی کاپوت EXP 100 GT که فریبنده ترین تصویر برای تمام خودرو دوستان است.

 

نشان باشکوه EXP 100 GT بنتلی در

 

مشخصات فیزیکی بنتلی EXP 100 GT

بدنه خودروی آینده بنتلی از جنس آلومینیوم و فیبرکربن است که باعث ایجاد وزن 1 تن و 900 کیلوگرمی بنتلی EXP 100 GT شده است. این درحالی است که EXP 100 GT دارای 2.4 متر عرض و طولی معادل 5.8 متر می باشد.

هرچه که به انتهای بدنه بنتلی EXP 100 GT نزدیک می شویم، تزئینات بدنه آن با فلزهای مسی و نقره افزایش می یابد و بیشتر خودنمایی می کنند. تزئیناتی از جنس مس و نقره که جلوه خاصی در اطراف پنجره های کناری، پنجره جلو و عقب ایجاد کرده اند. به کار گیری مس و نقره در رینگ ها بنتلی EXP 100 GT نیز مشاهده می شود.

 

به کارگیری مس و نقره در طراحی EXP 100 GT بنتلی

 

مشخصات فنی و موتوری

برخلاف بسیاری از مدل های امروزی یا خودروهای مفهومی دیگر که تنها به مشخصات ظاهری آن ها بها داده می شود، پشت این شکوه بنتلی EXP 100 GT یک غول برقی قرار دارد.

بنتلی EXP 100 GT با باتری فوق العاده خود، 1500 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. به واسطه این نیرو محرکه فوق العاده، EXP 100 GT صفر تا صد را در حدود 2.6 ثانیه طی می کند. نهایت سرعت این فوق لوکس برق بنتلی 300 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

 

ویژگی های چشمگیر و فوق العاده EXP 100 GT بنتلی

 

700 کیلومتر با باتری پر

برخلاف نیروی فوق العاده بنتلی EXP 100 GT که بسیاری فکر می کنند قابلیت طی کردن مسافت چندانی را ندارد، باید بگوییم بنتلی EXP 100 GT تنها با یک بار شارژ کامل مسافتی حدود 700 کیلومتر را به راحتی می پیماید.

در ضمن به واسطه شارژهای سریع ( نه شارژهای معمولی ) بنتلی EXP 100 GT در کمتر از 20 دقیقه به صورت کامل شارژ می شود.

 

تصاویری از نمای داخلی و صنذلی های EXP 100 GT بنتلی

 

تکنولوژی های موجود در بنتلی EXP 100 GT

ویژه ترین فناوری موجود در بنتلی EXP 100 GT امکان تعیین حالات رانندگی در 4 حالت مختلف خودران است. با انتخاب هر یک از این حالت های خودران، راننده به راحتی فرمان را رها می کند و می تواند از تمام زیبایی های موجود در کابین فوق جذاب بنتلی EXP 100 GT و جاده لذت تمام را ببرد.

این چهار حالت خودران به شرح زیر هستند:

حالت Re-Live: این حالت از جذاب ترین فناوری های موجود در بنتلی EXP 100 GT است. به گونه ای که با ضبط عادات و حالات رانندگی راننده، بخش ها ویژه تاریخچه خود از سفرهای گذشته را تکرار می کند.

حالت Enhance: حالت تقویتی برای برای شرایط خاص می باشد.

حات Cocoon: این حالت بنتلی EXP 100 GT در حقیقت به معنی پیله برای افزایش آسایش و احساس راحتی هنگام رانندگی است. در این حالت به معنای واقعی در پیله از هوای تصفیه شده قرار می گیرد، همزمانی که شیشه ها مات هستند و می تواند از رانندگی با بنتلی EXP 100 GT نهایت لذت را ببرید

Customize : در این حالت می توانید با شخصی سازی عملکرد بنتلی EXP 100 GT، مطابق با میل و سلیقه خود شرایط را تنظیم کنید.

 

  هوشمند با 4 حالت رانندگی خودران ،EXP 100 GT بنتلی

 

و در پایان...

آنچه که بیش از هر چیز در این خودرو برقی و شکوهمند بنتلی EXP 100 GT نمایان گر است، احترام به سرنشینان و آینده صنعت خودروسازی است. بنتلی EXP 100 GT خودروی برقی و ماشین خودران از جنس آینده برای افزایش رفاه سرنشینان و تقویت ارتباط بین سرنشینان و خودرو است.

 

تصویری از نمای عقب کانسپت بنتلی EXP 100 GT


بنتلیخودرو آیندهماشین خودرانبنتلی EXP 100 GTاجاره ماشین برقی