10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی
آخرین بروزرسانی در تاریخ 04 آبان 1401

تهران بیش از دویست سال است که لقب پایتخت ایران را در اختیار دارد و در این مدت هر روز بر وسعت و جمعیت آن افزوده شده است. جمعیت ساکنین امروز تهران بالغ بر چهارده میلیون نفر اعلام شده است که این عدد به خوبی نشان دهنده تراکم بالای جمعیت این شهر خواهد بود. در این میان بسیاری از افراد هستند که علاقه فراوانی به تهران‌گردی با خودرو شخصی دارند تا بتوانند اندکی از شلوغی‌های این کلان‌شهر بزرگ دور شده و در کنار دوستان یا افراد خانواده به تفریح و تفرج بپردازند.

طی سال‌های گذشته جمعیت ساکن در تهران همواره به محلی برای تفریح نیاز داشته‌اند و مسئولین مختلف نیز در تلاش بودند تا با ساختن پارک‌ها و باغ‌ها به این تقاضا پاسخ دهند. حال به دلیل افزایش وسعت تهران در مقایسه با گذشته، تقاضا برای تهران‌‌گردی یک‌روزه و تهران‌گردی با ماشین در حال افزایش است. به همین سبب در ادامه این متن از مجله سایت اجاره خودرو ناواران با ما همراه باشید تا راهنمای تهران‌گردی در یک روز را خدمت شما ادائه دهیم.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

بازار تجریش

تمامی شهرهای بزرگ و کهن ایران یک یا چند بازار بزرگ و سرپوشیده دارند که نمادی از حیات گذشتگان در این شهر محسوب می‌شود. بازدید از این بازارها رایگان است و علاوه‌بر آن خاطراتی دوست داشتنی را برای شما مهیا خواهد کرد.

نخستین پیشنهاد ما برای تهران‌گردی با خودرو شخصی، بازار تجریش است. بازار تجریش در شمال تهران و در منطقه شمیرانات قرار دارد. بازار تجریش در محله‌ای به همین نام قرار گرفته است و برای دسترسی به آن، یک پایانه اتوبوس‌رانی و یک ایستگاه مترو تدارک دیده شده است.

قدمت بازار تجریش در شکل امروزی خود به حدود هفتاد سال پیش می‌رسد. بازار تجریش در ابتدا مجموعه‌ای از بنگاه‌های کوچک بود که طی دوران پهلوی اول به شکل امروزی خود در آمد. همزمان با افزایش سکونت مردم در منطقه تجریش، بازار تجریش از یک مرکز خرید به مرکز فرهنگی تبدیل شد و بناهای غیرتجاری نیز در اطراف آن ساخته شد. محدوده بازار تجریش بسیار شلوغ و پر ترافیک است، به همین دلیل توصیه می‌شود تا از حمل و نقل عمومی برای دسترسی به بازار تجریش استفاده کنید.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

پل طبیعت

تمامی جاهای دیدنی تهران متعلق به گذشته نیستند، بلکه برخی از آن‌ها طی سالیان اخیر توسعه یافته‌اند. یکی دیگر از مراکز تفریحی برای تهران گردی یک روزه، پل طبیعت است. پل طبیعت دو پارک آب و آتش و طالقانی را به یکدیگر متصل می‌کند و روی اتوبان مدرس تهران ساخته شده است. ساخت پل طبیعت از سال 1389 آغاز شد و در سال 1393 به پایان رسید.

ایده ساخت پل طبیعت با اکثر پل‌ها متفاوت است. این پل نه به عنوان محلی برای گذر، بلکه به عنوان محلی برای تفریح و استراحت مردم ساخته شده است. دسترسی به پل طبیعت از طریق ایستگاه مترو حقانی و ایستگاه اتوبوس یا تاکسی امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید با خودرو شخصی به سمت این پل حرکت کنید و اتومبیل خود را در پارکینگ پارک طالقانی یا پارکینگ خروجی بزرگراه همت از سمت پارک آب و آتش پارک کنید. همانند بازار تجریش، بازدید از پل طبیعت نیز رایگان است.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

باغ پرندگان

پرندگان بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم شهری هستند که همواره مورد توجه شهروندان قرار داشته‌اند. به همین منظور در شهرهای مختلف باغ‌های پرندگان احداث شده است تا فرصتی برای ارتباط نزدیک شهروندان و پرندگان ایجاد شود. باغ پرندگان تهران از سال 1392 در برنامه راهنمای تهران‌گردی تورهای مختلف قرار داشته است. این باغ به وسعت هفده هکتار و در شرق پارک جنگلی لویزان قرار گرفته است.

دسترسی به باغ پرندگان تهران از طریق ایستگاه مترو نوبنیاد، مترو سرسبز، مترو میدان رسالت و اتوبوس‌های BRT میدان آرژانتین و میدان علم و صنعت امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید از طریق اتوبان بابایی و با خودرو شخصی به باغ پرندگان دسترسی پیدا کنید. این مجموعه دارای پارکینگ اختصاصی است و البته برای بازدید از آن به پرداخت وجهی نیاز خواهید داشت.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

دریاچه چیتگر

وجود یک دریاچه مصنوعی آن‌ها در میانه شهری بزرگ همچون تهران، بی‌شک آن را به یک جاذبه گردشگری بی‌نظیر تبدیل می‌کند. دریاچه چیتگر بدون شک در لیست تهران‌گردی با خودرو شخصی حضور خواهد داشت چرا که دسترسی به آن از قسمت‌های مختلف تهران و همچنین کرج امکان‌پذیر است. دسترسی به دریاچه چیتگر از طریق اتوبان آزادگان، بزرگراه حکیم و اتوبان شهید خرازی میسر خواهد بود.

مساحت مجموعه دریاچه چیتگر حدود 130 هکتار است و انواع مراکز تفریحی و رستوران‌ها در حاشیه آن بنا شده‌اند. بازدید از دریاچه چیتگر رایگان است اما برای استفاده از امکانات آن همچون شهربازی، قایق‌سواری و دوچرخه سواری نیاز به خرید بلیط خواهید داشت. دریاچه چیتگر همه روزه از 6 صبح تا 12 شب پذیرای متقاضیان تهران گردی یک روزه است.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

شهرک سینمایی غزالی

یکی از جاذبه‌های گردشگری دوست داشتنی در تهران، شهرک سینمایی غزالی است که در سال 1358 و به همت علی حاتمی ساخته شد. تاکنون فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری در این شهرک فیلم‌برداری شده‌اند و به همین دلیل بسیاری از مردم ایران با بناهای شهرک غزالی آشنا هستند. در طول زمان و برای ضبط هر مجموعه سریال یا فیلم سینمایی جدید، مناطق دیگری به شهرک سینمایی غزالی افزوده شدند.

شهرک سینمایی غزالی در غرب تهران قرار دارد از طریق بزرگراه شهید لشکری می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. علاوه بر دکورهای سینمایی، تعدادی کافه با ظاهر کلاسیک نیز در شهرک سینمایی غزالی قرار گرفته‌اند که آن را به یکی از مقصد‌های تهران‌گردی با خودرو شخصی تبدیل می‌کند.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

امامزاده داود تهران

اگر اخبار مرتبط با سیل استان تهران در سال 1401 را دنبال کرده باشید، حتما نام امامزاده داوود را شنیده‌اید. بنابر روایات، امامزاده داوود از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) است و از دوره قاجار میزبان شهروندان برای تهران گردی یک روزه با هدف زیارت بوده است.

امامزاده داوود در شمال تهران و جاده کن به سولقان قرار دارد. امامزاده داوود یکی از مقاصد اصلی تهران‌گردی با خودرو شخصی محسوب می‌شود، چرا که دسترسی به آن با حمل و نقل عمومی چندان ساده نیست. بهترین راه دسترسی به امامزاده داوود از مسیر بزرگراه آبشناسان و فلکه اول و دوم شهران است. فاصله امامزاده داوود تا شهر تهران حدودا 40 دقیقه است.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

باغ ملی گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی تهران در شمال غرب این شهر قرار دارد و محلی مناسب برای تهران گردی یک روزه برای دوری از آب و هوای آلوده شهر است. این باغ در فاصله قابل توجهی از شهر تهران قرار دارد و به همین دلیل توصیه می‌شود تا آن را در لیست مراکز تهران گردی با ماشین قرار دهید.

سابقه ساخت باغ گیاه شناسی به سال 1348 باز می‌گردد و در طول سالیان اخیر بر وسعت آن افزوده شده است. برای دسترسی به این باغ، بایستی از طریق بزرگراه تهران کرج و جاده پیکان‌شهر اقدام کنید. بازدید از این باغ نیازمند تهیه بلیط است.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

کاخ نیاوران

کمتر کسی است که نام کاخ نیاوران یا محله نیاوران را نشنیده باشد. این کاخ در منطقه‌ای به همین نام در تهران قرار دارد و طی دوران پهلوی و قاجار، به عنوان اقامت‌گاه یا دفتر کار شاهان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. مجموعه کاخ نیاوران چندین بنای مختلف را در خود جای داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کاخ اختصاصی، کوشک احمد شاه قاجار و کاخ صاحب قرانیه اشاره کرد؛ چند موزه نیز در این مجموعه کاخ قرار گرفته‌اند.

به دلیل گسترش تهران، امروزه دسترسی به کاخ نیاوران آسان است و از طریق خیابان باهنر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. این منطقه از نظر ترافیک شرایط قابل قبولی دارد اما برای پارک خودرو بایستی به دنبال پارکینگ مناسب بگردید. بازدید از کاخ نیاوران نیز مستلزم صرف هزینه و تهیه بلیط است.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

پارک جنگلی لویزان

افزایش تراکم تهران طی دهه‌های اخیر و رشد جمعیت درون‌ شهر سبب شده است تا نیاز به فضای سبز افزایش یابد. پاسخ ارگان‌های مربوطه به این نیاز، احداث پارک‌های جنگلی و تفرج‌گاه‌های مصنوعی همچون پارک جنگلی لویزان بوده است. در قسمت‌های قبل به باغ پرندگان تهران اشاره کردیم که در شرق پارک جنگلی لویزان قرار دارد اما خود این پارک نیز به عنوان یکی از جاهای دیدنی تهران مقام ویژه‌ای دارد.

پارک جنگلی لویزان در منطقه چهار تهران و شمال شرق پایتخت قرار دارد و مقصدی مناسب برای تهران‌گردی با خودرو شخصی محسوب می‌شود. از طریق بزرگراه هنگام می‌توانید به این پارک دسترسی داشته باشید و همچنین از سمت ده لویزان نیز امکان حرکت به سمت این پارک فراهم است.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

موزه حیات وحش دارآباد

نخستین باغ وحش‌‌ها طی قرن هجدهم میلادی در اروپا پدید آمدند و پس از آن سایر کشورها نیز باغ وحش‌های خود را به تقلید از اروپاییان بنیان‌گذاری کردند. تهران نیز چند پارک و موزه حیات وحش دارد که یکی از آن‌ها موزه حیات وحش دارآباد است.

موزه حیات وحش دارآباد در خیابان آجودانیه واقع شده است و یکی از علمی‌ترین جاهای دیدنی تهران محسوب می‌شود. این موزه شامل بخش‌های حیوانات، گیاه‌شناسی، زمین شناسی و حشرات است. کتابخانه تخصصی، رصد خانه و سالن آمفی تئاتر نیز از دیگر بخش‌های این موزه هستند. بازدید از این موزه نیازمند پرداخت هزینه و خرید بلیط است و با توجه به محل قرارگیری آن، بایستی زمانی را به یافتن جای پارک مناسب اختصاص دهید.

 

10 پیشنهاد جذاب تهران‌گردی با خودرو شخصی

جمع‌بندی

شب گردی در تهران با ماشین یا گشت و گذار در شهر، بی‌شک یکی از تفریحات شهروندان تهرانی در فصول مختلف سال است. همواره در رسانه‌های می‌خوانیم که تهران مشکل کمبود فضای سبز دارد، با این حال انبوهی از پارک‌ها، موزه‌ها و تفرج‌گاه‌ها را همچنان در این شهر می‌توان یافت که برای تهران‌گردی با خودرو شخصی مناسب هستند.

بدیهی است که تمامی شهروندان تهرانی مالک خودرو نیستند، پس برای تهران گردی با ماشین چه باید کرد؟‌ یکی از راه‌حل‌های پیش رو استفاده از خدمات کرایه خودرو ناواران در تهران است. ناواران امکان اجاره خودرو در تهران و دیگر شهرها بدون نیاز به چک یا سفته ضمانت را برای مشتریان ایرانی فراهم نموده است. از این رو متقاضیان کرایه خودرو در تهران به راحتی و بدون دردسر می‌توانند، نسبت به اجاره ماشین از ناواران اقدام کنند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که برای تهران گردی خود به کرایه خودرو در تهران نیاز دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی قیمت اجاره انواع خودروهای داخلی و خارجی اینجا کلیک کنید یا از طریق شماره‌‌های 44666294-021 و 44668961-021 با تیم پشتیبانی ناواران تماس بگیرید.

 

 


سفر به تهرانسفر و گردشگری