12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی
آخرین بروزرسانی در تاریخ 30 مهر 1401

تهران از دو سده پیش تاکنون به عنوان پایتخت کشور ایفای نقش کرده است و به همین دلیل روز به روز بر جمعیت، امکانات و همچنین وسعت این شهر افزوده می‌شود. بدیهی است که جمعیت عظیم ساکن در تهران نیاز به تفریح دارند و از این رو تقاضا برای سفر یک روزه اطراف تهران همواره افزایش یافته است.

شاید مرسوم‌ترین مقصد برای سفر کوتاه مدت شهروندان تهرانی، شمال کشور باشد. سفر یک روزه به شمال تفریح اصلی بسیاری از خانواده‌های ساکن تهران یا کرج را به خود اختصاص می‌دهد. با این حال راه‌های دیگری نیز برای مسافرت یک روزه اطراف تهران وجود دارد. در این مقاله از مجله سایت اجاره خودرو ناواران قصد داریم، به بررسی مقاصد مختلف برای سفر یک روزه اطراف تهران بپردازیم. لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

سفر یک روزه اطراف تهران در بهار

تهران در روزگاران گذشته منطقه‌ای خوش آب و هوا بوده است و حتی هم‌اکنون نیز می‌توان از بهار آن لذت برد. روستاهای بسیاری در منطقه شمال تهران قرار دارند که برای سفر یک روزه اطراف تهران در فصل بهار مناسب خواهند بود. در ادامه نگاهی به چند مقصد برای مسافرت یک روزه اطراف تهران خواهیم داشت که می‌تواند برای یک روز بهاری مقصد دلچسبی برای شما باشد:

 

تنگه واشی

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

تنگه ساواشی یا تنگه واشی، یکی از مقاصد گردشگری زیبا و اسرار آمیز شمال تهران است که در فصل بهار بسیار دل‌انگیز به نظر می‌رسد. تنگه ساواشی در جاده فیروزکوه قرار دارد و برای رسیدن به آن، بایستی وارد مسیر فرعی روستای جلیزجند شوید. تنگه واشی یکی از مقاصد تفریحی دوست‌داشتنی برای سفر یک روزه اطراف تهران در فصل بهار محسوب می‌شود. این مکان در گذشته نیز به عنوان شکارگاه شاهان قاجار استفاده می‌شد و اکنون کتیبه‌ای از شکار فتحعلی شاه قاجار در این منطقه قابل مشاهده است.

 

روستای فیلبند

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

روستای فیلبند در استان مازندران قرار دارد، از این رو برای رسیدن به آن بایستی از محدوده استان تهران خارج شوید و حدود 170 کیلومتر به سمت بابل برانید. با توجه به فاصله این روستا از تهران، این امکان وجود دارد که به اقامت یک شبه اطراف تهران در فیلبند نیاز پیدا کنید؛ پس لازم است تا پیش از سفر محل اقامت خود را در فیلبند یا بابل رزرو کرده باشید.

روستای فیلبند به دلیل طبیعت بکر و زیبای خود، هرساله میزبان گردشگران مختلفی است. به جرات می‌توان گفت که طبیعت این روستا طی فصل بهار در زیباترین حالت خود قرار دارد و بازدیدکنندگان را شگفت زده‌ می‌کند. این روستا با لقب بام شرقی مازندران شناخته می‌شود و مقصدی مناسب برای سفر یک روزه اطراف تهران خواهد بود.

 

پارک ملی لار

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

دشت لار که امروز به نام پارک ملی لار شناخته می‌شود، یکی دیگر از مقاصد سفر یک روزه اطراف تهران خواهد بود. این پارک در نزدیک کوه دماوند قرار دارد و بخش‌هایی از آن به عنوان منطقه حفاظت شده طبیعی شناخته شده‌اند. در محدوده پارک ملی لار هیچ‌گونه سکونت‌گاه انسانی قرار ندارد، از این رو پارک ملی لار برای عاشقان طبیعت مقصدی ایده آل محسوب می‌شود. پارک ملی لار در 70 کیلومتری تهران و نزدیکی جاده هراز قرار دارد.

 

سفر یک روزه اطراف تهران در تابستان

مهم‌ترین نشانه تابستان، هوای گرم آن است که در برخی روزها غیر قابل تحمل می‌شود. بدیهی است که در این شرایط شهروندان تهرانی به دنبال مقصدی خنک برای تفریح و گردش هستند. در بخش دوم به مقاصد سفر یک روزه اطراف تهران در تابستان خواهیم پرداخت؛ مکان‌هایی که نه تنها هوای خنک‌تری نسبت به شهر تهران دارند بلکه از مناظر دیدنی و طبیعت منحصربه‌فردی نیز برخوردار هستند:

 

آبشار کمرد

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

آبشار کمرد در فاصله سی کیلومتری تهران قرار دارد و بایستی از طریق جاده رودهن به این منطقه سفر کنید. آبشار کمرد در فصول بهار و تابستان پر آب و زیبا است و به همین دلیل محل مناسبی برای تفریح یک روزه گردشگران محسوب می‌شود. البته دسترسی به این آبشار چندان ساده نیست و بایستی مقداری از مسیر را به صورت پیاده طی کنید.

 

آبشار یخی آبنیک

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

کمتر کسی است که کلمه اوشان فشم را نشنیده باشد. این منطقه خنک و خوش آب و هوا، هرساله میزبان هزاران گردشگر است که برای رهایی از گرمای هوا به فشم سفر می‌کنند. یکی از جاذبه‌های طبیعی اوشان فشم آبشار یخی آن است که علاوه‌بر بازدیدکنندگان عادی، علاقه‌مندان رشته یخ‌نوردی را نیز به سوی خود می‌کشاند.

 

آبشار چهل پله

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

یکی دیگر از مقاصد سفر یک روزه اطراف تهران در فصل تابستان، روستای ده تنگه و آبشار زیبای آن یعنی چهل پله است. برای رسیدن به این منطقه بایستی مسیر حرکت خود را به سمت روستای آهار تعیین کنید. پس از رسیدن به روستا و با راهنمایی افراد محلی، می‌توانید با پیاده روی کوتاه و دلچسبی به آبشار چهل پله برسید. در نزدیکی این آبشار انبوهی از درختان میوه نیز وجود دارد که در فصل تابستان شما را میزبانی خواهند کرد.

 

سفر یک روزه اطراف تهران در پاییز

هنگامی که شهریور به پایان خود نزدیک می‌شود، هوای تهران به آرامی خنک می‌شود و بار دیگر زمان سفر برای گردشگران فرا می‌رسد. بسیاری از روستاهای حومه تهران در پاییز طبیعت شگفت انگیزی را به نمایش می‌گذارند که در این قسمت چند مورد از آن‌ها را ذکر می‌کنیم.

 

روستای افجه

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

روستای افجه یکی از مناطق اطراف تهران است که همچنان آثاری از معماری سنتی این منطقه را در آن می‌توان یافت. این روستا در گذشته‌های نه چندان دور محل تفریح و گردش شاهان قاجار نیز بوده است و عمارت‌های تفریحی آن‌ها همچنان در این منطقه پابرجا هستند. روستای افجه در نزدیک لواسان قرار دارد و از طریق جاده لشکرک قابل دسترسی است. بازدید از این روستا به عنوان مقصدی برای سفر یک روزه تهران با ماشین به تمامی شهروندان توصیه می‌شود.

 

روستای آهار

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

در قسمت قبل و در بخش آبشار چهل پله، به روستای آهار اشاره کردیم. این روستا نیز یکی از مراکز تفریحی و گردشگری اطراف تهران در فصل پاییز محسوب می‌شود. طبیعت رنگارنگ و باغ‌های پاییزی روستای آهار، این منطقه را به یکی از مقاصد سفر یک روزه اطراف تهران در فصل پاییز تبدیل کرده است.

 

روستای شهرستانک

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

بسیاری از ایرانیان با جاده چالوس و روستاهای آن آشنا هستند. یکی از روستاهایی که در بخش جنوبی رشته کوه البرز و جاده چالوس قرار گرفته است، شهرستانک نام دارد. این روستا در فصل پاییز طبیعت شگفت انگیزی را به نمایش می‌گذارد، طبیعتی که حاصل بازی رنگ‌ها است و هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. این روستا یکی از مناطق مورد علاقه ناصرالدین شاه قاجار نیز بوده است و کاخی منتسب به او در این منطقه قرار دارد.

 

سفر یک روزه اطراف تهران در زمستان

زمستان فصل لذت بردن از برف است و به همین منظور می‌توان پیست‌های اسکی را محبوب‌ترین مقاصد مسافرت یک روزه اطراف تهران در فصل زمستان دانست. خوشبختانه تهران از این نظر غنی است و گزینه‌های بسیاری را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. در ادامه برخی از بهترین مکان‌ها برای تفریح زمستانه و سفر یک روزه اطراف تهران در زمستان را خدمتتان معرفی کرده‌ایم:

 

پیست اسکی آبعلی

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

تقریبا تمامی شهروندان تهران و حومه آن با پیست اسکی آبعلی آشنا هستند. این پیست دو بخش حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای دارد تا به طور همزمان میزبان افراد مختلف باشد. پیست اسکی آبعلی در 50 کیلومتری تهران قرار دارد و از طریق جاده هراز قابل دسترسی است. علت نام‌گذاری این پیست، وجود دهستانی در نزدیکی آن به نام آبعلی است.

پیست اسکی آبعلی در طول دهه‌های اخیر گسترش یافته است و امروزه خدمات تفریحی بسیاری را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. این پیست علاوه بر دارا بودن خطوط اسکی، خدمات هتل، تله کابین و رستوران را نیز به متقاضیان ارائه می‌کند.

 

پیست اسکی دیزین

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

پیست اسکی دیزین نخستین پیست اسکی بین‌المللی در ایران است که در منطقه نیز شهرت دارد. پیست دیزین محل مناسبی برای تجربه یک سفر یک روزه اطراف تهران محسوب می‌شود و یک مکان مناسب برای اسکی‌بازان حرفه‌ای و علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی است. در این پیست هتل و کلبه‌های چوبی نیز تعبیه شده‌اند که می‌توانند به عنوان محلی برای اقامت یک شبه اطراف تهران مورد استفاده قرار گیرند. پیست اسکی دیزین در منطقه گاجره استان البرز قرار دارد.

 

پیست اسکی توچال

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف تهران در زمستان، پیست اسکی توچال است. این پیست در شمال تهران قرار دارد و به سبب دسترسی آسان، همواره مورد استقبال علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. پیست اسکی توچال امروزه به یک مرکز تفریحی همه‌جانبه تبدیل شده است که امکاناتی همچون تله کابین، سورتمه، تله سیژ، بانجی جامپینگ و رستوران را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. پیست اسکی توچال در انتهای خیابان ولنجک قرار دارد، جایی که اکنون به بام تهران مشهور است. بازدید از پیست اسکی توچال رایگان است و این مجموعه به صورت 24 ساعته پذیرای گردشگران خواهد بود.

 

12 پیشنهاد جذاب سفر یک روزه اطراف تهران با خودرو شخصی

جمع‌بندی

شهر تهران به عنوان پایتخت ایران، مراکز تفریحی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. با این حال شهروندان این ابرشهر شلوغ و آلوده تمایل دارند تا گاهی از محدوده شهر فراتر بروند و تور یک روزه اطراف تهران را تجربه کنند. خوشبختانه استان تهران سرشار از مناطق تفریحی و توریستی است و حتی اگر به محدوده استان‌های همجوار نظیر البرز یا مازندران وارد شوید، جاذبه‌های طبیعی بیشتری را نیز خواهید دید.

در انتهای مقاله نیز نگاهی به خدمات اجاره خودرو ناواران خواهیم داشت. بدیهی است که با شرایط فعلی بازار، تمامی افراد از قدرت مالی لازم برای خرید خودرو برخوردار نیستند. یکی از راه‌های پیش رو برای افرادی که قصد یا امکان تملک خودرو را ندارند، استفاده از خدمات کرایه خودرو است. خوشبختانه ناواران این خدمت را بدون نیاز به چک یا سفته در اختیار شما قرار می‌دهد، از این رو می‌توانید تنها با پرداخت ودیعه نقدی و مبلغ مورد نظر نسبت به اجاره خودرو در تهران اقدام کنید. ناواران علاوه بر تهران، خدمات کرایه خودرو را در دیگر شهرهای ایران نیز ارائه می‌دهد. هم اکنون شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن ناواران، سایت ناواران یا تماس با شماره‌های ۰۲۱۴۴۶۶۶۲۹۴ – ۰۲۱۴۴۶۶۸۹۶۱ برای اجاره ماشین اقدام کنید.

 


پیشنهاد سفرسفر با خودرو شخصیسفر جاده ایسفر با خودروسفر زمینیسفر و گردشگری