راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی
آخرین بروزرسانی در تاریخ 22 شهریور 1401

سفر از تهران به بندرعباس و سایر مناطق جنوبی کشور، تجربه‌ای دلپذیر برای هر کدام از ساکنین پایتخت در فصول سرد سال خواهد بود. بندرعباس حتی در پاییز و زمستان نیز هوایی گرم و مطبوع دارد. از این رو پایتخت‌نشینان با سفر به هرمزگان می‌توانند علاوه‌بر دوری از شلوغی و ترافیک تهران، هوای تازه سواحل خلیج فارس را نیز تنفس کنند.

بندرعباس علاوه‌بر آن ‌که مقصد تفریحی و گردشگری محسوب می‌شود، یک بندر تجاری مهم نیز به حساب می‌آید. پایانه شهید رجایی یکی از مشهورترین پایانه‌های ورود و خروج کالا در کشور است و به همین دلیل بندرعباس یک مقصد تجاری نیز محسوب می‌شود.

به دلیل آب و هوای خوب استان هرمزگان در اوایل بهار، سفر به بندرعباس در نوروز یکی از پرتقاضا‌ترین سفرها در این دوره از سال محسوب می‌شود. با این حال افراد در سایر ماه‌های سال نیز به این منطقه سفر می‌کنند. در این مقاله از ناواران یک راهنمای شخصی برای سفر از تهران به بندرعباس را ارائه خواهیم کرد. در صورتی که قصد دارید پاییز و زمستان امسال مسافر جنوب باشید، تا انتهای این مقاله از مجله سایت اجاره خودرو ناواران با همراه باشید.

 

راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

مسافت سفر از تهران به بندرعباس

تهران در نیمه شمالی کشورمان قرار دارد و این در حالی است که بندرعباس یک بندر در جنوبی‌ترین نقطه ایران محسوب می‌شود؛ بنابراین طبیعی است که مسافت سفر از تهران به بندرعباس رقمی قابل توجه باشد. بر اساس اطلاعات نقشه‌ها و مسیریاب‌های آنلاین، فاصله بین این دو شهر حدود 1300 کیلومتر است؛ به همین دلیل برای سفر به بندرعباس با ماشین شخصی به حدود 15 ساعت زمان نیاز خواهید داشت. البته این زمان برای طی کردن بدون توقف مسیر است و سفر شما در واقعیت بیش از این مقدار به طول خواهد انجامید.

به نظر می‌رسد در مسیر سفر از تهران به بندرعباس، به یک توقف بلندمدت نیاز داشته باشید؛ بنابراین انتظار می‌رود تا مدت سفر به جنوب با ماشین شخصی در بهترین حالت دو الی سه روز باشد. در صورتی که برای تفریح به بندرعباس و مناطق جنوبی کشورمان سفر می‌کنید، لازم است تا این سفر را با حوصله به انجام برسانید تا از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی مسیر نیز بهره‌مند شوید.

 

راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

بهترین مسیر سفر از تهران به بندرعباس

برای سفر از تهران به بندرعباس، یک مسیر مستقیم از شمال به جنوب کشور وجود دارد. این مسیر از دو بزرگراه و آزادراه مشهور کشور عبور می‌کند که به جاده‌های 71 و 70 مشهور هستند. جاده 71 در حقیقت آزادراه خلیج فارس است که تهران را به کاشان و سپس نطنز متصل می‌کند. سایر مسیر سفر به بندرعباس با ماشین شخصی نیز از جاده 71 می‌گذرد که به بزرگراه آسیا مشهور است. این بزرگراه از مسیر یزد و سیرجان، شما را به بندرعباس متصل می‌کند.

اما بهترین زمان سفر به بندرعباس کدام موقع از سال است؟ بنابر اطلاعات سازمان هواشناسی از میانگین دمای بندرعباس، این شهر در زمستان هوای مطبوعی دارد. از این رو می‌توان گفت که بهترین زمان برای سفر به هرمزگان از اوایل آذر تا اواخر فروردین سال بعد خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از مسافران، سفر به بندرعباس در نوروز را مد نظر خود قرار می‌دهند.

 

راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

آتشکده بهرام، یزد

نقاط دیدنی مسیر سفر به بندرعباس

در مسیر سفر از تهران به بندرعباس، چند شهر بزرگ و تاریخی قرار گرفته‌اند. شهرهای کاشان، نایین، یزد و سیرجان در این مسیر توجه مسافران را به خود جلب خواهند کرد. هرکدام از این شهرها تعدادی جاذبه طبیعی و تاریخی دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

در بررسی مسیر سفر از تهران به بندرعباس، قصد داریم ابتدا به منطقه کاشان بپردازیم. مهم‌ترین جاذبه تاریخی این منطقه، روستای تاریخی ابیانه است که در منطقه نطنز قرار دارد. علاوه بر آن کاشان خانه‌های تاریخی بسیاری دارد که بازدید از آن‌ها برای مسافران لذت‌بخش خواهد بود. باغ فین و کویر ابوزید آباد نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری کاشان هستند.

شهر یزد تنها مرکز استانی است که در مسیر تهران به بندرعباس قرار دارد. مسجد جامع یزد، آتشکده بهرام، میدان امیرچخماق و باغ دولت آباد تنها بخشی از جاذبه‌های گردشگری این شهر تاریخی هستند. پیشنهاد می‌شود برای رسیدن به بندرعباس تعجیل نکنید و با اقامت یک یا چند روزه در یزد، از آثار تاریخی و گردشگری این شهر بازدید به عمل آورید.

پیش از آن‌که به بندرعباس برسید، باید از شهر سیرجان در استان کرمان عبور کنید. بادگیرهای چپق شکل سیرجان جاذبه تاریخی اصلی این شهر را به خود اختصاص داده‌اند. علاوه بر آن شهر قدیم سیرجان جاذبه‌های تاریخی مختلفی همچون باغ بمید و قلعه سنگ را در خود جای داده است.

در انتها بد نیست به مکان های دیدنی بندرعباس نیز بپردازیم. بدیهی است که ساحل خلیج فارس دلیل نخست سفر بسیاری از گردشگران به این شهر است، با این حال بندرعباس جاذبه‌های تاریخی دیگری نیز دارد. معبد هندوهای بندرعباس، چشمه آب گرم گنو و غار خرسین بخشی دیگر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بندرعباس هستند.

 

راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

هتل باغ مشیر الممالک یزد

پیشنهاد هتل در مسیر تهران به بندرعباس

همان طور که در مقدمه مطلب اشاره کردیم، زمان تقریبی سفر به بندرعباس با ماشین شخصی حدود 15 ساعت است. بدیهی است که طی کردن این مسیر به صورت یک‌باره و با خودرو شخصی چندان منطقی نخواهد بود؛ از این رو لازم است تا یکی از شهرهای مسیر را برای توقف کوتاه مدت و استراحت انتخاب کنید.

در صورتی که سفر خود را با تأخیر بسیار شروع کرده باشید، ممکن است به توقف و استراحت در نخستین مقصد بین راهی خود یعنی کاشان نیاز پیدا کنید. این شهر 41 هتل دارد که دسترسی به تمامی آن‌ها از طریق سایت هتلیار امکان‌پذیر است. هتل سرای عامری، هتل بوتیک سرای صباغیان و اقامتگاه خانه مرشدی سه هتل محبوب کاشان هستند.

حتی اگر سفر از تهران به بندرعباس را از ابتدای صبح آغاز کنید، در پایان روز به یزد خواهید رسید. پیشنهاد می‌شود تا در یکی از 63 هتل این شهر مدت‌زمانی را به استراحت اختصاص دهید. هتل داد، هتل باغ مشیر الممالک و هتل صفائیه یزد سه اقامت‌گاه معتبر و محبوب در این شهر تاریخی هستند. شهر دیگری که در مسیر سفر از تهران به بندرعباس قرار دارد، سیرجان است. این شهر کوچک و تاریخی دو هتل دارد. مهمانسرای جهانگردی سیرجان و هتل عطر سیب سیرجان دو مرکز اقامتی معتبر در این شهر هستند.

 

راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

رستوران مظفری کاشان

پیشنهاد رستوران در مسیر تهران به بندرعباس

مسافران سفر زمینی از تهران به بندرعباس با توجه به طولانی بودن مسیر، زمانی را برای صرف غذا توقف خواهند کرد. بهتر است که توقف برای صرف غذا در داخل شهرها باشد، چرا که رستوران‌های شهری میزبان بهتری برای مسافران خواهند بود. در مسیر سفر از تهران به بندرعباس ممکن است نخستین توقف‌گاه شما شهر کاشان باشد. در این شهر رستوران‌های مختلفی قرار دارند و برای هر سلیقه یک محل صرف غذا وجود دارد. رستوران ملل، رستوران مرشدی و رستوران مظفری سه مرکز معتبر صرف غذا در کاشان هستند.

شهر بعدی مسیر شما یزد است. یزد بزرگترین شهر مسیر سفر از تهران به بندرعباس محسوب می‌شود و علاوه بر آن تنها مرکز استان این مسیر نیز لقب می‌گیرد. یزد از نظر تنوع رستوران‌ها در شرایط مطلوبی قرار دارد. رستوران ایتالیایی دراگون، رستوران گلسرخ و تالار یزد برخی از مراکز صرف غذا در این شهر هستند. با این حال اگر فرصت گشت و گذار در یزد را داشته باشید، رستوران مطلوب خود را پیدا خواهید کرد.

اگر در شهر سیرجان توقف کنید، رستوران‌های مناسبی را برای صرف غذا خواهید یافت. رستوران برگ، کافه رستوران سنتی چلچراغ و کافه گندم میزبان شما برای یک توقف کوتاه و صرف غذا خواهند بود.

 

راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

هتل هما بندرعباس

بهترین اقامتگاه‌ های بندرعباس

پس از اتمام سفر زمینی از تهران به بندرعباس و رسیدن به مقصد خود، نیاز به محلی برای استراحت خواهید داشت. با مراجعه به سایت هتل‌یار می‌توانید مراکز اقامتی بندرعباس را مشاهده کنید و یکی از آن‌ها را برای اقامت برگزینید. شش هتل در بندرعباس وجود دارد که با توجه به بودجه و نیازمندی‌های خود، می‌توانید یکی از آن‌ها را برای اقامت انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما برای اقامت در بندرعباس، استفاده از خدمات هتل هما در این شهر است. هتل هما یکی از مراکز اقامتی پنج ستاره در بندرعباس است که با همکاری ناواران، خدمات اجاره خودرو در بندرعباس را نیز به مهمانان خود ارائه می‌دهد. در صورتی که طی دوران نوروز به بندرعباس سفر کنید، امکان سفر زمینی به قشم یا سفر زمینی به کیش نیز از طریق این بندر وجود خواهد داشت.

 

راهنمای سفر از تهران به بندرعباس با خودرو شخصی

جمع‌بندی سفر از تهران به بندرعباس

در این مقاله از سایت اجاره خودرو ناواران، سعی بر آن بود که یک راهنمایی دقیق برای طی کردن مسیر سفر از تهران به بندرعباس را به شما ارائه دهیم. سفر به بندرعباس با ماشین شخصی، یکی از تفریحات پایتخت‌نشینان در تعطیلات عید نوروز است و از همین رو استان هرمزگان در بهار هر سال میزبان هزاران مسافر از تهران و دیگر نقاط کشور خواهد بود.

با توجه به فاصله قابل توجه تهران از بندرعباس، طی کردن این مسیر برای هر راننده‌ای خسته‌کننده و حتی کسالت‌بار خواهد بود. راه دیگر برای لذت بردن از سفر به بندرعباس، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی همچون پروازهای مسافری است. هنگام اقامت در مقصد خود، می‌توانید از خدمات اجاره خودرو در بندرعباس که توسط ناواران ارائه می‌شود، بهره‌مند شوید. ناواران خدمات اجاره خودرو بدون نیاز به تضمین بانکی را برای متقاضیان خود فراهم کرده است. از این رو مشتریان می‌توانند تنها با ارائه ودیعه نقدی نسبت به اجاره خودرو در بسیاری از شهرهای ایران اقدام کنند. برای رفاه حال شما مشتریان گرامی، شرکت ناواران صدها خودروی صفر کیلومتر یا در حد نو را محیا کرده است و تا شما به راحتی بتوانید از طریق سایت یا اپلیکیشن ناواران برای اجاره خودرو در تهران، اجاره خودرو در اصفهان، شیراز، مشهد و اغلب شهرهای کشور اقدام کنید.

 


پیشنهاد سفرسفر با خودرو شخصیسفر جاده ایسفر با خودروداننستنی های سفرسفر زمینیراهنمای سفر