آخرین بروزرسانی در تاریخ 30 دی 1398

نمایشگاه محصولات الکتریکی لاس وگاس امسال سرشار از شگفتی های مختلف بود. پس اخبار ماشین جدید مرسدس بنر که طراحی آن از فیلم آواتار الهام گرفته شده بود، بازدیدکنندگان با شگفتی دیگری رو به رو شدند. چراکه سونی، از اولین ماشین خود رونمایی کرد. ماشین الکتریکی سونی (vision S)، در کنار مرسدس بنز ویژن آواتار، از جمله خبرساز ترین های این نمایشگاه بودند. برای بررسی دقیق تر ماشین سونی، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

 

مطالب پیشنهادی: بهترین خودروهای اسپرت 2019

مطالب پیشنهادی: اجاره ماشین آسان و ویژگی های آن

 

 

ویژن S، نخستین ماشین برقی سونی

سونی، امسال از رقبای خود پیشی گرفت و با رونمایی از نخستین ماشین خود، توان فنی خود به عنوان غول تکنولوژی ژاپن را به رخ کشید. ویژگی های منحصر به فرد و نگاه ویژه سونی به آینده حمل و نقل به ویژه در صنعت خودروسازی، از مهم ترین نکات ماشین سونی می باشد. برنامه سونی برای ماشین Vision-S، چندان مشخص نیست؛ اما، ماشین برقی سونی، آنقدر خاص است، که که جز خبرسازترین های جهان خودروسازی بوده است.

 

 

فناوری های موجود در ماشین سونی

ویژن اس، از یک سیستم عامل فوق هوشمند بهره مند است که می تواند علاوه بر مدیریت سنسورهای مختلف ماشین، تمامی عادات رانندگان مختلف ماشین را ضبط و به صورت اتومات اعمال کند. همچنین، این سیستم عامل، از طریق اینترنت پرسرعت، به صورت اتومات به روزرسانی می شود.

در مجموع 33 سنسور به همراه تکنولوژی رادارهای لیزری، با اسکن محیط پیرامون خودرو، تجربه لذت بخش ترین سفر با بالاترین سطوح ایمنی را برای راننده و سایر سرنشینان فراهم می کند. از ویژگی های مهم در خصوص فناوری ماشین سونی، می توان به امکان تنظیم دست بخش های مختلف ماشین، مانند تنظیمات صندلی ها و .. برای هر راننده به صورت جدا اشاره کرد. حس گر ها، به صورت اتومات راننده های مختلف را از هم تشخصی داده و تنظیمات مخصوص همان راننده را اعمال می کنند.

 

 

مثلا، پس از سوار شدن، مطابق با اطلاعات پیشین و سابقه راننده، موزیک دلخواه پخش شده و دمای اتاق به همان دمای پیشین تغییر می کند. همچنین وضعیت صندلی ها در مناسب ترین حالت برای راننده تنظیم می شود.

سیستم صوتی طراحی شده در سونی ویژن S، باکیفیت ترین صدا را در قالب پخش 360 درجه صدا ارائه می دهند. بلندگوهای طراحی شده در صندلی ها، کمک شایانی به این قابلیت کرده اند.

 

 

ویژگی های طراحی داخلی

با نگاه کلی به فضای داخلی سونی S ویژن متوجه می شوید، جذاب ترین نکته داشبورد آن است که در حقیقت یک صفحه نمایش لمسی و سرتاسری برای نمایش تمام اطلاعات لازم برای راننده، شخصی سازی تنظیمات و نمایش برنامه های سرگرمی برای سرنشینان کناری است.

 

 

در قسمت عقب نیز برای سرنشینان 3 نمایشگر طراحی شده است. 2 نمایشگر اصلی بوده و مختص نمایش برنامه های سرگرمی و ... می باشد. یک مانیتور در قسمت میانی است که اطلاعات عمومی خودرو، قابل نمایش و تنظیم می باشند.

 

 

جذابیت ماشین سونی محدود به این بخش نمی شود و آینه های دیجیتالی از دیگر امکانات ویژه آن است. اما، خاص ترین ویژگی و فناوری موجود در سونی ویژن S، سیستم های صوتی پیشرفته و امکانات تفریحی کم نظیر آن است. برای مثال، بلندگوهای صوتی فوق پیشرفته در صندلی و پشت سر سرنشینان قرار گرفته است؛ تا صدای خروجی 360 درجه باشد.

در خصوص ماشین سونی می توان گفت، سونی تمام فناوری های نوین خود، به خصوص در حوزه صوتی، تصویری و سرگرمی را در کنار هم جمع کرده و در قالب بدنه یک ماشین جذاب ارائه داده است.

 

مشخصات فنی ماشین سونی

سونی ویژن اس، دارای دو پیشرانه الکتریکی است که هر یک 134 اسب بخار و در مجموع، 268 اسب بخار نیرو تولید کنند. ماشین سونی، در 8/4 ثانیه، از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. همچنین سونی، نهایت سرعت نخستین خودرو خود، ویژن S را، 240 کیلومتر بر ساعت اعلام کرده است.

 

 

ایمنی ویژه در ماشین سونی

علاوه بر تلاش سونی، در پیاده سازی امکانات ویژه فناوری و سرگرمی، توجه خاص به ایمنی در ویژن S، قابل توجه است. پیش تر گفتیم، در مجموع 33 سنسور به صورت مدام بر شرایط داخلی و محیط پیرامون خودرو نظارت دارند.

از جمله بخش های مختلف سیستم ایمنی ماشین سونی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سیستم کمک راننده
  • دوربین های پیشرفته در دها بخش مختلف ماشین
  • آینه های دیجیتالی
  • کارکرد ویژه در خصوص پارک ماشین
  • تغییر خودکار لاین حرکت ماشین باتوجه به وضعیت ترافیک اطراف
  • آینه های هوشمند با قابلیت تنظیم نور
  • نظارت بر حالت و رفتار راننده و اعلام هشدارهای لازم برای مثال زمانی که راننده خواب آلود است.
  • تنظیم دمای اتاق ماشین، مطابق با احساس مسافران
  • اپل کارپلی و دیگر کارپلی ها

 

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید: اپل کارپلی چیست؟

 

 

برنامه سونی در خصوص آینده ویژن S

مطابق با  اخبار اعلام شده از سوی سونی، این کمپانی در حال حاضر، قصدی برای تولید ویژن S (نخستین خودرو خود) به صورت انبوه ندارد و تنها تعداد محدودی از آن تولید خواهد شد. همچنین درخصوص برنامه آینده این برند در عرصه خودروسازی، می توان گفت که سونی تمرکز زیادی بر تولید ماشین های کاملا خودران خواهد داشت.

 

 

منبع : مجله تخصصی اخبار، نقد و بررسی و اطلاعات خودرو ناواران


سونیماشین سونیویژن SSony